• Посилання скопійовано

Перенесено граничний термін звітності – переносимо й термін сплати податку

Якщо останній день строку подання декларації припадає на вихідний або святковий день, граничним строком подання такої декларації є перший після нього робочий день

Перенесено граничний термін звітності – переносимо й термін сплати податку

Ситуація: Податкову звітність з ПДВ слід подати  до 20.07.2014 р. Проте, оскільки це вихідний день (неділя), то згідно з п. 49.20 ПКУ, граничний термін подання звітності перенесено на 21.07.2014 р. А як бути зі сплатою суми податку: граничним терміном сплати буде 30.07.2014 р. чи 31.07.2014 р.?

Позиція податкового органу: Термін сплати податків і зборів не переноситься у зв'язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій. Тобто платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації (без урахування перенесення термінів подання звітності у зв'язку з вихідними чи святковими днями).

Таким чином, у нашому випадку граничним терміном сплати ПЗ з ПДВ за поданою за червень 2014 року податковою декларацією, буде 30.07.2014 р. 

Що каже з цього приводу суд? Адміністративні суди по-різному тлумачили норми п. 49.20 та п. 57.1 ПКУ. ВСУ же вважає, що п. 57.1 ПКУ вказана норма не містить посилання конкретно на пп. 49.18.1 ПКУ щодо визначення 20-денного строку подання податкової декларації, а містить лише загальне поняття - «граничний строк, передбачений цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом». Натомість п. 49.20 ПКУ чітко визначає, що якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. У цьому пункті статті 49 ПК немає поняття «переноситься», а вжито термін «вважається», що не допускає жодних двозначних трактувань.

Застосувавши принцип “конфлікту інтересів” згідно з п. 56.21 ПКУ та приписи Європейської конвенції про обчислення строків (ETS № 76) від 16.05.1972 року, яка застосовується до обчислення строків у цивільних, комерційних і адміністративних справах, ВСУ дійшов висновку: якщо останній день строку подання декларації припадає на вихідний або святковий день, граничним строком подання такої декларації є перший після нього робочий день. Тому початок перебігу десятиденного строку для сплати зазначеного у декларації податкового зобов'язання пов'язаний саме із таким робочим днем. Таким чином, щодо описаної нами вище ситуації, граничний термін сплати є 31.07.2014 р. (Постанова Верховного суду України від 09.06.2015 р. № 21-18а15).

  Наталія Канарьова

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»