• Посилання скопійовано

Оформляєте трудову угоду? – повідомте ДФС

Детальне роз'яснення щодо застосування норми, згідно з якою роботодавець повинен повідомити органи ДФС про прийняття громадянина на роботу, буде надано після розробки відповідного Порядку

Оформляєте трудову угоду? – повідомте ДФС

У трудовому законодавстві новації: працівник може отримати допуск до роботи лише після укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця. При цьому роботодавець повинен повідомити органи ДФС (податкову інспекцію) про прийняття громадянина  на роботу.

Ці нововведення передбачено Законом України від 28 грудня 2014 року №77 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», які внесені до Кодексу законів про працю, та набрали чинності з 1 січня 2015 року.

Водночас цей Закон виключає норму, згідно з якою трудовий договір між найманим працівником і фізособою-працедавцем потрібно було реєструвати у державній службі зайнятості.

Разом з тим ДФСУ у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі повідомляє, що роз’яснення щодо застосування вказаної норми законодавства буде надано ДФС України після розробки та затвердження Кабінетом Міністрів України порядку повідомлення роботодавцями центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

Варто відмітити, що статтею 265 КЗпП запроваджені нові штрафи за порушення трудового законодавства, які є фінансовими санкціями і накладаються незалежно від адмінштрафів. Зокрема, у разі допуску працівника до роботи без оформлення трудового контракту, оформлення робітника на неповний робочий час, у разі якщо він фактично працює повний робочий час, або якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати внеску та податку, на працедавця накладається штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення (на сьогодні – 36 540 грн) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

При порушенні встановлених строків виплати зарплати чи інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, або виплата їх не в повному обсязі, карається фінансовою санкцією у розмірі 3 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення (3 654 грн). У разі, якщо роботодавець не дотримується мінімальних державних гарантій в оплаті праці, зазначене порушення обкладається штрафом у розмірі 10 мінімальних зарплат (12 180 грн) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Всі інші порушення щодо вимог трудового законодавства призводять до штрафних санкцій у розмірі однієї мінімальної зарплати (1 218 грн).

Разом з тим, звертаємо увагу на зміни внесені до Кодексу України про адміністративні порушення (КУпАП). Так, в новій редакції викладена стаття 41 КУпАП, в якій прописана відповідальність посадових осіб (юридичних та фізичних-підприємців), які використовують найману працю. У разі порушення норм трудового законодавства, зазначені особи караються штрафом від 500 до 1 000 н.м.д.г. (від 8 500 до 17 000 грн). Кожне повторне порушення протягом року – 1 000-2 000 н.м.д.г. (від 17 000 до 34 000 грн).

Джерело: ДФС у Закарпатській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»