ru ua
Извините, данный сайт не оптимизирован под Вашу версию Internet Explorer, рекомендуем обновить ее до более свежей!

Налоговая социальная льгота одинокой матери, имеющей двоих детей

Дата статьи 03.08.2012
Количество просмотров2605

Оценка материала:

  1. Ужасно
  2. Плохо
  3. Нормально
  4. Хорошо
  5. Отлично
2.5/0
На предприятии, где работает мать двоих детей (шести и десяти лет), ей предоставляется налоговая социальная льгота на двоих детей в возрасте до 18 лет. В 2012 году женщина развелась с мужем. Имеет ли она право на повышенную социальную льготу?

Підпунктом 169.1.2 Податкового кодексу України встановлено, що платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на податкову соціальну пільгу в розмірі 100% (536,5 грн у 2012 р.) у розрахунку на кожну таку дитину.
Водночас платник податку, який є одинокою матір’ю, має право на податкову соціальну пільгу в розмірі, що дорівнює 150% від встановленого Кодексом розміру (у 2012 р. — 804,75 грн) у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років (пп. «а» пп. 169.1.3 ПКУ).
При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків, визначається як добуток суми, визначеної пп. 169.4.1 Податкового кодексу (1500 грн у 2012 р.) та відповідної кількості дітей (у даному випадку 1500 х 2 = 3000 грн).
Відповідно до п. 5 Порядку №1227, яким встановлено перелік документів, обов’язкових до подання на застосування соціальної пільги, одинока матір, яка має дитину (дітей) віком до 18 років, повинна подати роботодавцю копію свідоцтва про народження дитини (дітей) та копію свого паспорта.
Для цілей цього підпункту одинокою матір’ю вважається особа, яка на момент застосування роботодавцем пільги, визначеної пп. «а» пп. .169.1.3 Податкового кодексу, маючи дитину (дітей) віком до 18 років, не перебуває у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом.
Таким чином, якщо заробітна плата одинокої матері, яка має двох дітей, не перевищує 3000 грн, вона має право на застосування пільги в розмірі 150% на кожну дитину.

Комментарии: 0

Войдите для комментирования
Ваш комментарий
Ваш комментарий

Новости по теме

Предприниматель перешел на общую систему: как начисляются авансовые платежи
Дата статьи 22.04.2014
Количество просмотров 339
Предприниматели, перешедшие в течение текущего отчетного года с упрощенной системы на общую начисляют и уплачивают авансовые платежи на основании квартальной декларации, подаваемой ими после окончания квартала, в котором произошел переход

Налоговики напомнили о сроках декларирования НДФЛ
Дата статьи 16.04.2014
Количество просмотров 5368
Кроме обязательного декларирования доходов, граждане имеют право подавать декларацию для получения налоговой скидки и возврата части уплаченного в бюджет НДФЛ

Помощь на лечение не облагается НДФЛ
Дата статьи 14.04.2014
Количество просмотров 693
В Обобщающей налоговой консультации разъяснено, что благотворительная помощь на лечение не облагается НДФЛ только в случае предоставления благотворительной организацией подтверждающих документов

Граждане могут получить справку о своих доходах в Миндоходов
Дата статьи 14.04.2014
Количество просмотров 2507
Контролирующий орган в течение пяти рабочих дней со дня обращения физического лица предоставляет сведения из Государственного реестра

Cтавку НДФЛ для дивидендов предлагают оставить на уровне 5 %
Дата статьи 10.04.2014
Количество просмотров 914
Зарегистрирован законопроект, которым предложено не вводить прогрессивную шкалу НДФЛ для дивидендов

Проценты по депозитам будут облагаться налогом с 1 июля 2014 года
Дата статьи 09.04.2014
Количество просмотров 6834
Проценты по депозитам, сумма которых в 2014 году не превышает 20706 грн, не будут облагаться налогом

Плательщиком НДФЛ при предоставлении недвижимости в аренду является арендодатель
Дата статьи 08.04.2014
Количество просмотров 750
Количество комментариев3
Арендодатель самостоятельно начисляет и уплачивает налог в бюджет в течение 40 календарных дней после последнего дня такого отчетного квартала

Консультации по теме

Отримали дохід у вигляді електронних грошей - подайте декларацію
Дата статьи 18.04.2014
Количество просмотров 190
Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи у разі, якщо фізична особа отримувала дохід у вигляді електронних грошей?

Особами, відповідальними за процент сплати податку до бюджету, є спадкоємці
Дата статьи 08.04.2014
Количество просмотров 210
Хто повинен сплатити податок при отриманні у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав?

Дохід, отриманий від продажу майнового сертифіката оподатковується free
Дата статьи 07.04.2014
Количество просмотров 161
Чи оподатковується дохід, отриманий фізичною особою — спадкоємцем від продажу майнового сертифіката юридичній особі?

Якщо декларація подана невчасно, контролюючий орган самостійно визначає суму грошового зобов'язання
Дата статьи 03.04.2014
Количество просмотров 296
Який термін сплати суми податкового зобов’язання з ПДФО, яка самостійно нарахована фізособою на підставі річної декларації про майновий стан і доходи, якщо декларація подана несвоєчасно?

На суму, сплачену в рахунок оплати навчання та раніше звільнену від оподаткування, слід нарахувати ПДФО
Дата статьи 14.03.2014
Количество просмотров 570
Чи включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (працівника) сума, сплачена роботодавцем за навчання такого працівника на користь вітчизняного вищого навчального закладу?