• Посилання скопійовано

Уряд підвищив податки на найприбутковіші види бізнесу і скоротив виплати нардепам

На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк після прийняття урядових законопроектів

Уряд підвищив податки на найприбутковіші види бізнесу і скоротив виплати нардепам

Уряду України вдруге вдалося підвищити податки на найбільш прибуткові види бізнесу, які знаходяться в руках українських олігархів, - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на прес-конференції в четвер, 31 липня, після засідання Верховної Ради, під час якого Парламент підтримав необхідні для країни урядові законопроекти.

«Перший раз ми підвищили ренту за корисні копалини з 1,5 до 5%, сьогодні ми підвищили її з 5 до 8%. Переконаний, що компанії Ріната Ахметова з задоволенням будуть платити збільшений податок».

«Так само вперше за історію України ми нарешті добралися до енергетичного сектору, який отримує надприбутки і якими потрібно ділитися з державою, що знаходиться в надскладному фінансовому стані. Рента щодо природного газу збільшена в три рази», - повідомив Арсеній Яценюк.

Він також зазначив, що Уряду «вдалося зробити те, що не вдалося попереднього разу, - підвищити ренту на нафту»: «Також переконаний, що Ігор Валерійович Коломойський буде з задоволенням платити збільшену ренту на нафту з 39 до 45% і що всі власники енергетичного бізнесу, свердловин, які видобувають газ з дешевою собівартістю видобутку і з надвисокими прибутками по реалізації, також будуть сплачувати до бюджету те, що вони зобов'язані платити».

Арсеній Яценюк підкреслив, що Кабмін не просто вводить податки, а й задіює інструмент стимулу: «В енергетичному секторі на кожну нову свердловину, яка пробурена і почала давати чи нафту, чи газ, Уряд на два роки надає пільговий період. Пільга складає 50% від стандартної рентної ставки. Цим ми стимулюємо видобуток газу і нафти, збільшення власного видобутку енергетики, енергетичну незалежність країни».

Окрім того, наголосив Прем’єр-міністр, Парламент підтримав рішення Уряду щодо заробітних плат народних депутатів України, членів Уряду і високопосадовців: «Мінус 10 тисяч гривень по кожному високопосадовцю і народному депутату України. Ми залишили голий оклад, який становитиме 6,5 тисяч грн. замість 17 тисяч грн. Це також правильне рішення».

Прийнято рішення щодо скорочення витрат на утримання контролюючих органів, «різного роду ходоків по базарах, по людях, які ходять і гроші збирають, а не контрольні функції виконують»: «Введена пряма заборона на проведення перевірок до кінця поточного року, окрім перевірок, які стосуються Державної фіскальної служби» (див. "Рада ввела заборону на всі перевірки, крім Держфіскальной служби")

Крім того, повідомив Арсеній Яценюк, Уряд внесе до Парламенту рішення щодо скорочення контролюючих органів.

Джерело: КМУ

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»