ru ua
Вибачте, даний сайт не оптимiзований пiд Вашу версiю Internet Explorer, рекомендуємо оновити її до більш нової!

Достроковий вихід на пенсію не впливає на її розмір

Дата статьи 05.10.2012
Кількість переглядів3166

Оцінка матеріалу:

  1. Жахливо
  2. Погано
  3. Нормально
  4. Добре
  5. Відмінно
2.5/0
Жінку звільняють з роботи за скороченням. Чи зменшиться розмір її пенсії у зв’язку з достроковим призначенням? Куди слід звертатися з документами для призначення пенсії?

Відповідно до пп. «г» п. 1 ст. 26 Закону про зайнятість населення працівникам, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, за умови їх реєстрації у службі зайнятості протягом семи календарних днів після звільнення як таких, що шукають роботу, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування, у разі якщо до визнання такої особи безробітною для неї неможливо було підібрати підходящу роботу та якщо вона має страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбачений абзацом першим частини першої ст. 28 Закону про пенсійне страхування (для жінок — 30 років, для чоловіків — 35).
Підпунктом «д» п. 7 Порядку №22-1 передбачено, що до заяви про призначення пенсії за віком з урахуванням пп. «г» п. 1 ст. 26 Закону про зайнятість населення додається клопотання (направлення) про достроковий вихід на пенсію.
Отже, у разі якщо жінка після звільнення за скороченням (не раніше ніж за 1,5 року до досягнення пенсійного віку) зареєструється в державній службі зайнятості протягом семи календарних днів після звільнення як така, що шукає роботу, та матиме 30 років страхового стажу, і служба зайнятості видасть клопотання (направлення) про достроковий вихід на пенсію, вона матиме право на пенсію за віком достроково (з дня звернення до органів Пенсійного фонду за місцем проживання).
У такому разі розмір пенсії визначається залежно від набутого страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески до Пенсійного фонду. У зв’язку з достроковим виходом на пенсію розмір пенсії не зменшується.
Однак згідно з п. 7 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону про пенсійне страхування достроково призначена пенсія за віком з урахуванням пп. «г» п. 1 ст. 26 Закону про зайнятість населення у період до досягнення пенсійного віку, встановленого ст. 26 цього Закону, працюючим пенсіонерам не виплачується.

Коментарі: 0

Увійдіть для коментування
Ваш коментар
Ваш коментар

Новини по темі

ПФУ зайнявся впровадженням пенсійного збору в підзаконну нормативку
Дата статьи 08.04.2014
Кількість переглядів 467
ПФУ розробив проект урядової постанови щодо приведення в належний вигляд Порядку сплати пенсійного збору з окремих видів господарських операцій

Нардеп пропонує тимчасово повернути 5-річний страховий стаж для призначення пенсії
Дата статьи 07.04.2014
Кількість переглядів 1563
Згідно з проектом, така новація повинна діяти паралельно з новими правилами в пенсійному законодавстві

Пенсії працюючим пенсіонерам зберігаються
Дата статьи 31.03.2014
Кількість переглядів 2823
Урядом було прийнято рішення не здійснювати обмеження пенсії працюючим пенсіонерам

Зменшено розміри пенсій, призначені за «спеціальними» законами
Дата статьи 31.03.2014
Кількість переглядів 4238
Количество комментариев23
Прийнято Закон, що передбачає зменшення розмірів пенсій, призначених за «спеціальними» законами та встановлення їх на рівні 70% від суми місячної зарплати, з якої було сплачено ЄСВ

Держслужбовців можуть позбавити допомоги при виході на пенсію
Дата статьи 24.03.2014
Кількість переглядів 4297
Количество комментариев10
Нардеп пропонує не виплачувати при виході на пенсію держслужбовців і працівників місцевого самоврядування допомоги в розмірі 10 місячних окладів

Великі пенсії обкладуть податком
Дата статьи 22.03.2014
Кількість переглядів 10933
Количество комментариев12
Уряд ініціює зміну до Податкового кодексу України

Як громадяни України, що переїхали з Криму, можуть отримати пенсії та соцвиплати
Дата статьи 21.03.2014
Кількість переглядів 437
Пенсійний фонд України надав роз'яснення, як громадяни України, які переїхали на територію України з АР Крим, можуть отримати пенсії та соціальну допомогу

Консультації по темі

Прибиральниці аптек права на пенсію за вислугу років не мають free
Дата статьи 24.03.2014
Количество просмотров 1159
Жінка протягом 27 років працювала прибиральницею в аптеці. Чи може вона вийти на пенсію за вислугу років?

Пенсіонер належить до категорії працюючих протягом періодів дії договорів цивільно-правового характеру
Дата статьи 14.03.2014
Количество просмотров 606
Фізособа – пенсіонерка, уклала цивільно-правовий договір з банком на виконання робіт з оплатою не помісячно, а за фактично надані послуги. Чи будуть їй платити пенсію і здійснювати перерахунки як непрацюючим пенсіонерам?

Розраховуємо страховий стаж правильно free
Дата статьи 12.03.2014
Количество просмотров 4859
Як вплине на розрахунок страхового стажу при призначенні пенсії за віком факт, що особа працює на 0,5 ставки і її зарплата щомісяця є меншою за мінімальну?

Призначення пенсій: порядок надання трудової
Дата статьи 26.12.2013
Количество просмотров 3131
Чи обов’язкове надання трудової книжки до органів Пенсійного фонду при призначенні пенсії?