• Посилання скопійовано

Середня зарплата мобілізованих та ЄСВ: податківці змінюють свою думку

У Звіті про ЄСВ суми нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам на особливий період відображаються на загальних підставах

Середня зарплата мобілізованих та ЄСВ: податківці змінюють свою думку

Державна фіскальна служба України відкликала спільний з ПФУ лист від 22.07.2014 № 127/7/99-99-17-03-01-17, № 19426/05-10 щодо нарахування та відображення у Звіті про ЄСВ сум нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Податківці пояснили таке своє рішення відсутністю порядку відшкодування з бюджету компенсаційних виплат у межах середнього заробітку мобілізованим працівникам.

Водночас ДФСУ нагадує, що за мобілізованими працівниками на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в якому вони працювали на час призову. При цьому на такі компенсаційні виплати на особливий період ЄСВ не нараховується.

Якщо ж працедавець не отримує компенсаційні виплати з бюджету, то сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, є базою нарахування єдиного внеску.

Аналогічне роз'яснення розміщено і в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 301.03) (див. "Оподатковуємо середню зарплату мобілізованого").

Виходячи із зазначеного, у Звіті про ЄСВ суми нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам на особливий період відображаються на загальних підставах.

При цьому, податківці запевняють, що при перерахунку страхувальником середнього заробітку зазначеним працівникам за попередній період фінансові санкції за таке донарахування ЄСВ не будуть застосовуватись. Підставою для незастосування фінансових санкцій буде форма військового квитка та довідка про призов військовозобов'язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною (копія).

( Лист ДФСУ від 29.09.2014 р. № 5655/7/99-99-17-03-01-17)

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»