ru ua
Вибачте, даний сайт не оптимiзований пiд Вашу версiю Internet Explorer, рекомендуємо оновити її до більш нової!

Як самому подбати про свою пенсію

Дата статьи 27.03.2012
Кількість переглядів491

Оцінка матеріалу:

  1. Жахливо
  2. Погано
  3. Нормально
  4. Добре
  5. Відмінно
2.5/0
Маю шість років страхового стажу, а до пенсійного віку — вісімнадцять років. Чи можу я, як фізична особа, вносити страховий внесок до Пенсійного фонду, щоб мати 15 років страхового стажу? Чи буде у мене повноцінна мінімальна пенсія, якщо мені поталанить вижити з нашими «реформаторами»? Дякую за відповідь.

Статтею 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено таке.

1. Особи, які досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до статті 11 цього Закону, у т. ч. іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Зазначені особи можуть брати добровільну участь у солідарній системі, або у накопичувальній системі пенсійного страхування, або одночасно в обох системах.

2. Вищезазначені особи беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування протягом терміну, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, але не менше одного року.

3. При цьому згадані особи подають до територіального органу Пенсійного фонду за місцем проживання відповідну заяву за формою, встановленою правлінням Пенсійного фонду, та документи за затвердженим ним переліком.

Територіальний орган Пенсійного фонду, що отримав заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, має право перевіряти викладені у заяві відомості та вимагати від особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості.

З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, територіальний органом Пенсійного фонду у термін не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладає договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (далі — договір про добровільну участь) відповідно до типового договору, що затверджується правлінням Пенсійного фонду.

5. Договором про добровільну участь може бути передбачено одноразову сплату застрахованою особою страхових внесків за попередні періоди. При цьому сума сплачених страхових внесків за кожний місяць не може бути меншою від мінімального страхового внеску.

6. Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено частиною першою цієї статті, пенсія за віком встановлюється у розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Поряд із цим постановою КМУ від 26.03.2008 р. №265 передбачено: у разі коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, якої бракує до зазначеного прожиткового мінімуму.

 

Коментарі: 0

Увійдіть для коментування
Ваш коментар
Ваш коментар

Новини по темі

ПФУ зайнявся впровадженням пенсійного збору в підзаконну нормативку
Дата статьи 08.04.2014
Кількість переглядів 466
ПФУ розробив проект урядової постанови щодо приведення в належний вигляд Порядку сплати пенсійного збору з окремих видів господарських операцій

Нардеп пропонує тимчасово повернути 5-річний страховий стаж для призначення пенсії
Дата статьи 07.04.2014
Кількість переглядів 1545
Згідно з проектом, така новація повинна діяти паралельно з новими правилами в пенсійному законодавстві

Пенсії працюючим пенсіонерам зберігаються
Дата статьи 31.03.2014
Кількість переглядів 2817
Урядом було прийнято рішення не здійснювати обмеження пенсії працюючим пенсіонерам

Зменшено розміри пенсій, призначені за «спеціальними» законами
Дата статьи 31.03.2014
Кількість переглядів 4211
Количество комментариев23
Прийнято Закон, що передбачає зменшення розмірів пенсій, призначених за «спеціальними» законами та встановлення їх на рівні 70% від суми місячної зарплати, з якої було сплачено ЄСВ

Держслужбовців можуть позбавити допомоги при виході на пенсію
Дата статьи 24.03.2014
Кількість переглядів 4284
Количество комментариев10
Нардеп пропонує не виплачувати при виході на пенсію держслужбовців і працівників місцевого самоврядування допомоги в розмірі 10 місячних окладів

Великі пенсії обкладуть податком
Дата статьи 22.03.2014
Кількість переглядів 10930
Количество комментариев12
Уряд ініціює зміну до Податкового кодексу України

Як громадяни України, що переїхали з Криму, можуть отримати пенсії та соцвиплати
Дата статьи 21.03.2014
Кількість переглядів 434
Пенсійний фонд України надав роз'яснення, як громадяни України, які переїхали на територію України з АР Крим, можуть отримати пенсії та соціальну допомогу

Консультації по темі

Прибиральниці аптек права на пенсію за вислугу років не мають free
Дата статьи 24.03.2014
Количество просмотров 1155
Жінка протягом 27 років працювала прибиральницею в аптеці. Чи може вона вийти на пенсію за вислугу років?

Пенсіонер належить до категорії працюючих протягом періодів дії договорів цивільно-правового характеру
Дата статьи 14.03.2014
Количество просмотров 601
Фізособа – пенсіонерка, уклала цивільно-правовий договір з банком на виконання робіт з оплатою не помісячно, а за фактично надані послуги. Чи будуть їй платити пенсію і здійснювати перерахунки як непрацюючим пенсіонерам?

Розраховуємо страховий стаж правильно free
Дата статьи 12.03.2014
Количество просмотров 4844
Як вплине на розрахунок страхового стажу при призначенні пенсії за віком факт, що особа працює на 0,5 ставки і її зарплата щомісяця є меншою за мінімальну?

Призначення пенсій: порядок надання трудової
Дата статьи 26.12.2013
Количество просмотров 3122
Чи обов’язкове надання трудової книжки до органів Пенсійного фонду при призначенні пенсії?