ru ua
Вибачте, даний сайт не оптимiзований пiд Вашу версiю Internet Explorer, рекомендуємо оновити її до більш нової!

Розмір єдиного внеску встановлюється залежно від класу професійного ризику виробництва

Дата статьи 06.08.2012
Кількість переглядів1438

Оцінка матеріалу:

  1. Жахливо
  2. Погано
  3. Нормально
  4. Добре
  5. Відмінно
2.5/0
Чи може фізична особа -- суб'єкт підприємницької діяльності нараховувати єдиний внесок у розмірі 8,41% на заробітну плату найманих працівників -- інвалідів?

Пунктом 1 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ передбачено, що фізичні особи -- підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою -- підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -- підприємців), визначені платниками єдиного внеску.
Згідно з п. 1 частини першої ст. 7 та частиною п'ятою ст. 8 Закону про ЄСВ зазначені платники нараховують єдиний внесок у розмірі, встановленому відповідно до класу професійного ризику виробництва, до якого їх віднесено, з урахуванням видів економічної діяльності (від 36,76 до 49,7%), на суми нарахованої заробітної плати працівникам за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці.
Частиною 13 ст. 8 Закону про ЄСВ єдиний внесок у розмірі 8,41% встановлено лише для підприємств, установ та організацій, в яких працюють інваліди.
Враховуючи зазначене, фізична особа -- підприємець нараховує єдиний внесок на заробітну плату працівників-інвалідів у розмірі, встановленому залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого його віднесено.

«Вісник податкової служби України», червень 2012 р., №24

Коментарі: 0

Увійдіть для коментування
Ваш коментар
Ваш коментар

Новини по темі

18 квітня - останній день сплати авансових внесків з єдиного податку спрощенцями І та ІІ груп
Дата статьи 15.04.2014
Кількість переглядів 674
Платники єдиного податку І і ІІ груп можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий період, але не більш як до кінця поточного звітного року

Підприємець на 2-й групі єдиного податку не може надавати послуги нерезиденту
Дата статьи 04.04.2014
Кількість переглядів 869
Податківці розглянули питання щодо надання послуг єдинником 2 групи нерезидентам, які перебувають за межами України

Мобілізація звільняє підприємців 1 і 2 групи від єдиного податку
Дата статьи 04.04.2014
Кількість переглядів 1133
Количество комментариев2
Для списання податкового боргу мобілізованим підприємцям необхідно надати довідку про перебування на зборах

Аптеки фізосіб-єдинників можуть зобов'язати застосовувати касові апарати
Дата статьи 01.04.2014
Кількість переглядів 1702
Законотворці пропонують зобов'язати фізосіб - платників єдиного податку, які здійснюють продаж лікарських засобів і виробів медпризначення, застосовувати РРО

Підприємець, який використовує РРО, зобов'язаний забезпечити прийом платіжних карток
Дата статьи 31.03.2014
Кількість переглядів 548
Податківці розглянули питання встановлення платіжних терміналів платниками єдиного податку другої групи, які використовують власні РРО без їх переведення у фіскальний режим роботи

Підприємці, яких мобілізовано, звільняються від сплати єдиного податку
Дата статьи 25.03.2014
Кількість переглядів 1292
Количество комментариев2
Підприємців – платників єдиного податку першої і другої груп, яких мобілізовано в зв’язку з ситуацією в Україні, звільняються від сплати єдиного податку

Ставка єдиного податку при здійсненні видів діяльності, не зазначених у реєстрі - 15 %
Дата статьи 25.03.2014
Кількість переглядів 902
Дохід, отриманий платниками єдиного податку І та ІІ груп від провадження видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, оподатковується за ставкою 15%

Консультації по темі

У разі використання праці найманих працівників ставка для єдиноплатників ІІ, ІІІ та V груп не збільшується free
Дата статьи 15.04.2014
Количество просмотров 150
Чи збільшується ставка єдиного податку для ФОП платників ЄП другої, третьої та п’ятої груп у разі використання ними праці найманих працівників?

Для отримання довідки за інший період - подайте декларацію з позначкою «довідково»
Дата статьи 07.04.2014
Количество просмотров 146
Як отримати довідку платникам єдиного податку?

Для фізосіб-«спрощенців» єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% free
Дата статьи 24.03.2014
Количество просмотров 3253
Який порядок сплати єдиного внеску фізичними особами-«спрощенцями»?

Датой поступления дохода предпринимателя является дата зачисления таких средств на расчетный счет
Дата статьи 19.03.2014
Количество просмотров 462
В какой день отражается сумма проведенная по терминалу: когда реально прошла или когда поступит на расчетный счет? Физлицо-предприниматель находиться на 2 группе единого налога

Нова ставка податку застосовується з місяця, в якому подано заяву про відповідні зміни
Дата статьи 14.03.2014
Количество просмотров 531
З якого звітного періоду фізособа — підприємець — платник ЄП першої або другої групи повинна сплачувати єдиний податок за новою ставкою або у більшому розмірі у разі зміни місця провадження госпдіяльності та/або видів госпдіяльності?