ru ua
Вибачте, даний сайт не оптимiзований пiд Вашу версiю Internet Explorer, рекомендуємо оновити її до більш нової!

Зона вільної торгівлі — простіше не стало

Дата статьи 09.10.2012
Кількість переглядів436

Оцінка матеріалу:

  1. Жахливо
  2. Погано
  3. Нормально
  4. Добре
  5. Відмінно
2.5/0
Чи можна буде після ратифікації Договору про зону вільної торгівлі у межах СНД вільно, без декларування й сплати митних зборів, купувати періодичні видання, видані в Російській Федерації, перевозити їх до України для подальшого перепродажу на її території?

Газети, журнали та інші періодичні видання, ілюстровані або неілюстровані, із вмістом або без вмісту рекламних матеріалів класифікуються згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності у товарній позиції 0402, ставку ввізного мита (пільгову та повну) встановлено на рівні 0%.
Договір про зону вільної торгівлі від 18.11.2011 набрав чинності для України, Російської Федерації та Республіки Білорусь з 20 вересня 2012 року.
Відповідно до ст. 2 Договору «Сторона не застосовує митні збори й інші платежі, еквівалентні митним зборам, щодо експорту товару, призначеного для митної території іншої Сторони, та/або імпорту товару, що походить з митної території іншої Сторони, за винятком випадків, передбачених у додатку 1 до цього Договору, що є його невід'ємною частиною».
У статті 4 Договору зазначено, що для визначення країни походження товарів, що походять зі Сторін і перебувають у торговельному обороті між ними, Сторони керуються Правилами визначення країни походження товарів, що є невід’ємною частиною Угоди про Правила визначення країни походження товарів у Співдружності Незалежних Держав від 20 листопада 2009 року (далі — Правила).
Відповідно до пункту 5.1 Правил, товар користується режимом вільної торгівлі на митних територіях держав — учасниць Угоди (тобто застосування тарифних пільг (тарифних преференцій) щодо ставок Митного тарифу України у вигляді звільнення від обкладення ввізним митом), якщо він відповідає критеріям походження, установленим цими Правилами, а також якщо товар:
а) вивозиться на підставі договору (контракту) між резидентом однієї з держав — учасниць Угоди й резидентом іншої держави — учасниці Угоди з митної території однієї держави — учасниці Угоди та ввозиться на митну територію іншої держави — учасниці Угоди;
б) вивозиться (ввозиться) фізичною особою — резидентом держави — учасниці Угоди з митної території однієї держави — учасниці Угоди на митну територію іншої держави — учасниці Угоди;
в) не залишає територій держав — учасниць Угоди, за винятком випадків, коли товар перебуває або переміщується територіями третіх країн під митним контролем, документально підтвердженим митними органами країн, через території яких здійснюється доставка товару.
При цьому товар повинен бути в незмінному стані й над ним не повинні проводитися будь-які операції, за винятком операцій із забезпечення схоронності й перевантаження товару.
Митним органам країни ввезення, для підтвердження країни походження товару в конкретній державі — учасниці Угоди, з метою надання режиму вільної торгівлі необхідне надання оригіналу сертифіката форми СТ-1.
Відповідно до пункту 3 Положення про митні декларації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 р. №450 «Питання, пов’язані із застосуванням митних декларацій», митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа для декларування товарів (крім тих, що пересилаються через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях), що переміщуються через митний кордон України декларантами (крім громадян), заповнюється на товари, митна вартість яких перевищує суму, еквівалентну 100 євро.
Особливості митного оформлення та обкладення ввізним митом товарів, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України громадянами, визначаються розділом XII Митного кодексу України від 13.03.2012 р. №4495-VI.
Наказом Міністерства фінансів України від 28.05.2012 р. №610 «Про затвердження Порядку справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для них», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.06.2012 р. за №955/21267, затверджено Порядок справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для них.
Нарахування плати здійснюється за розмірами, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України 18.01.2003 р. №93 «Про справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів».

Коментарі: 0

Увійдіть для коментування
Ваш коментар
Ваш коментар

Новини по темі

Кабмін не буде розподіляти квоти на поставку товарів в Європейський Союз
Дата статьи 17.04.2014
Кількість переглядів 50
Раніше Яценюк повідомив, що очікує початку безмитного експорту українських товарів до ЄС з 15 травня 2014 р.

Митні декларації тепер проходять он-лайн перевірку
Дата статьи 17.04.2014
Кількість переглядів 239
У Митній службі створено аналітично-оперативну групу для он-лайн моніторингу митних декларацій

Рада ЄС схвалила скасування мит на українські товари
Дата статьи 14.04.2014
Кількість переглядів 245
Рада Європейського Союзу в понеділок остаточно схвалила одностороннє скасування митних зборів на українські товари

Ухвалено зміни до митного кодексу
Дата статьи 11.04.2014
Кількість переглядів 354
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Митного кодексу України" (щодо удосконалення окремих положень)

Митники визначилися з тим, якою бути системі управління ризиками
Дата статьи 09.04.2014
Кількість переглядів 116
Департамент митної справи Міністерства доходів і зборів України визначив основні перспективи розвитку системи управління ризиками при митному оформленні товарів

Хто платить митні платежі при реалізації товарів, конфіскованих за рішенням суду?
Дата статьи 31.03.2014
Кількість переглядів 106
Суми митних платежів включаються в ринкову вартість конфіскованих товарів і підлягають сплаті особами, що реалізують ці товари

Нові правила гри в митній службі України
Дата статьи 30.03.2014
Кількість переглядів 7801
Державними змінами зараз в Україні складно когось здивувати. Торкнулися вони і Державну митну службу

Консультації по темі

Рішення про відмову у митному оформленні повинно містити інформацію про порядок його оскарження
Дата статьи 20.03.2014
Количество просмотров 196
Який порядок прийняття рішення про відмову у митному оформленні?

Критерії достатньої переробки для конкретних товарів встановлюються Кабміном
Дата статьи 18.03.2014
Количество просмотров 191
Які визначено критерії достатньої переробки товару?

Строк зберігання міжнародних експрес-відправлень під митним контролем - не більше 30 днів
Дата статьи 18.03.2014
Количество просмотров 176
Який строк зберігання міжнародних експрес-відправлень під митним контролем?

Країна походження товару заявляється поданням оригіналів документів про його походження
Дата статьи 07.03.2014
Количество просмотров 410
Які документи, що підтверджують країну походження товару?

З 1 січня 2014 року в ПН на постачання товарів зазначається код УКТ ЗЕД версії 2012 року
Дата статьи 07.03.2014
Количество просмотров 661
Як в податковій накладній, що оформляється по товарам, які були ввезені на митну територію України (як до, так і після 1 січня 2014 року) заповнюється графа 4, якщо на момент здійснення операції з постачання товару змінився код товару згідно з УКТ ЗЕД?