ru ua
Вибачте, даний сайт не оптимiзований пiд Вашу версiю Internet Explorer, рекомендуємо оновити її до більш нової!

До 1 лютого необхідно подати Декларацію з податку на нерухомість за невідомою формою

Дата статьи 13.12.2012
Кількість переглядів6832

Оцінка матеріалу:

  1. Жахливо
  2. Погано
  3. Нормально
  4. Добре
  5. Відмінно
5/1
ДПІ у Святошинському районі м. Києва роз’яснює питання пов’язанні із введенням з 1 січня 2013 року податку на нерухомість

1. Коли юридичні особи подають декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? 

Відповідно до пп. 265.7.5 п. 265.7 ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. 

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт. 

У разі набуття права власності на об’єкт житлової нерухомості протягом року податок нараховується з дня виникнення права власності на такий об’єкт. 

Згідно із п.1 р. XIX «Прикінцеві положення» ПКУ ст. 265 ПКУ набирає чинності з 1 січня 2013 року. 

Враховуючи вищенаведене, юридичні особи вперше будуть подавати декларацію на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки станом на 1 січня 2013 року до органу ДПС за місцезнаходженням об’єкта оподаткування до 1 лютого 2013 року. 

2. За якою формою подається юридичною особою податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідно до пп. 265.7.5 п. 265.7 ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), який вступає в дію з 01.01.2013 р., платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Згідно із п. 46.5 ст. 46 ПКУ форма податкової декларації встановлюється центральним органом державної податкової служби за погодженням з Міністерством фінансів України.

На сьогоднішній день форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки не затверджена.

3. Які строки сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? 

Відповідно до пп. 265. 10.1 п. 265.10 ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується: 

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; 

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. 

Норми ст. 265 ПКУ набирають чинності з 1 січня 2013 року. 

Вебінар від редакції «Дебет-Кредит»! Запрошуємо 17 квітня на  онлайн-семінар «Звітність, яку подають працедавці».  Подробиці

Коментарі: 0

Увійдіть для коментування
Ваш коментар
Ваш коментар

Новини по темі

Утилізаційний збір: що чекає водіїв після скасування закону?
Дата статьи 14.04.2014
Кількість переглядів 691
З відміною утилізаційного збору деякі автомобілі стануть дешевше

Податківці нагадують про нові правила оподаткування нерухомості
Дата статьи 14.04.2014
Кількість переглядів 5604
З 1 квітня 2014 року база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначається виходячи із загальної площі об`єкту нерухомості, а не його житлової площі

Утилізаційний збір скасовано
Дата статьи 08.04.2014
Кількість переглядів 2985
Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект, який скасовує утилізаційний збір та акциз на переобладнані авто

4 квітня останній день сплати авансового внеску рентної плати
Дата статьи 03.04.2014
Кількість переглядів 393
Міндоходів у м. Києві нагадують, що 4 квітня - останній день сплати авансового внеску рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами

Податком обкладатиметься загальна площа нерухомості, а не житлова
Дата статьи 02.04.2014
Кількість переглядів 1008
При цьому Рада зберегла пільги з податку на нерухомість

У разі відсутності об’єкта обчислення екоподатку - подайте заяву
Дата статьи 01.04.2014
Кількість переглядів 1444
Граничним терміном повідомлення і складання заяви про відсутність об'єкта обчислення екологічного податку є 12 травня 2014 року

Для отримання пільги щодо сплати земельного податку подайте заяву
Дата статьи 31.03.2014
Кількість переглядів 613
Фізособа отримує право на пільгу лише після оформлення права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до земельного кадастру

Консультації по темі

При проведенні нормативної грошової оцінки землі на стадії будівництва, застосовується коефіцієнт 0,5
Дата статьи 02.04.2014
Количество просмотров 145
За якою ставкою розраховується земельний податок за земельну ділянку, відведену для будівництва житла?

За користування газовим котлом для обігріву приміщення сплачується екоподаток
Дата статьи 28.03.2014
Количество просмотров 784
Чи слід сплачувати екологічний податок за викиди забруднюючих речовин у разі користування котлом для обігріву приміщення, який працює на газі?

Платники фіксованого податку сплачують екоподаток free
Дата статьи 25.03.2014
Количество просмотров 1081
Чи є платником екологічного податку платник ФСП?

Оподаткування програмного забезпечення залежить від умов ліцензійного договору free
Дата статьи 03.03.2014
Количество просмотров 4233
Куди віднести оплату за саму програму та оновлення "Медок" (раз на рік)?

Вчасно неповернена фіндопомога оподатковується free
Дата статьи 18.02.2014
Количество просмотров 5943
Чи необхідно включати фіндопомогу, яка залишилася неповерненою на кінець 2013 р., до складу доходів, які враховуються при визначенні ПЗ, якщо термін її повернення закінчився в середині 2013 р.?