• Посилання скопійовано

Податкова накладна з помилками: вихід чи безвихідь?

Платникові податків, який не надасть пояснення розбіжностей та документальне підтвердження протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту від контролюючих органів, слід очікувати позапланової перевірки

Податкова накладна з помилками: вихід чи безвихідь?

Підпунктами 16.1.3 та 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, та сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених ПКУ та законами з питань митної справи.

Платники ПДВ зобов’язані вести окремий облік операцій з постачання та придбання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню ПДВ, а також які не є об’єктами оподаткування та звільнені від оподаткування ПДВ (п. 201.14 ст. 201 ПКУ).

Згідно з п. 201.15 ст. 201 ПКУ зведені результати такого обліку відображаються в податкових деклараціях.

Узагальнюючою податковою консультацією від 16.02.2012 р. № 127 визначено, що податкова накладна, що містить помилкові показники, не вважається податковим документом, але виключенню з Єдиного реєстру не підлягає.

Платник податку має право повторно зареєструвати таку податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних із зазначенням у ній правильних показників. Зазначена податкова накладна підлягає відображенню у деклараціях контрагентів.

В той же час наявність в Єдиному реєстрі податкової накладної з помилками спричиняє розбіжності між даними Єдиного реєстру та реєстру виданих податкових накладних платника податку – продавця. Ці розбіжності є податковою інформацією, що свідчить про можливі порушення платником податків податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Якщо платник податків не надасть пояснення щодо суті таких розбіжностей та документальні підтвердження своїх пояснень на обов’язковий письмовий запит контролюючого органу протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту, це є однією з обставин, за наявності якої здійснюється документальна позапланова перевірка платника податку (пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПКУ).

Джерело: ДФС у Тернопільській області

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»