• Посилання скопійовано

SMS-підтримка армії: що з оподаткуванням у оператора?

Оператор повинен зменшити нараховані податкові зобов'язання за отриманою передоплатою від абонентів в частині тієї суми коштів, яка перераховується Міноборони або іншій уповноваженій неприбутковій організації

SMS-підтримка армії: що з оподаткуванням у оператора?

Средства, полученные мобильным оператором и перечисленные на счет в Госказначействе по поручению других лиц, не включаются, соответственно, в состав доходов и расходов при определении объекта обложения налогом на прибыль предприятий, а также не являются объектом обложения НДС.

Услуги же мобильной связи абонентам являются объектом обложения НДС, а поэтому при получении предоплаты от абонентов за услуги мобильной связи оператор должен начислять налоговые обязательства по НДС.

Если после поставки товаров/услуг осуществляется любое изменение суммы компенсации их стоимости, включая следующий за поставкой пересмотр цен, перерасчет в случаях возврата товаров/услуг лицу, которое их предоставило, или при возврате поставщиком суммы предварительной оплаты товаров/услуг, суммы налоговых обязательств и налогового кредита поставщика и получателя подлежат соответствующей корректировке.

При перечислении оператором Минобороны или другой уполномоченной неприбыльной организации части предоплаченных абонентами средств по их поручению происходит уменьшение объема услуг мобильной связи, которые могут получить абоненты. Поэтому оператор должен уменьшить начисленные налоговые обязательства по полученной предоплате от абонентов в части той суммы средств, которая перечисляется Минобороны или другой уполномоченной неприбыльной организации.

Письмо Миндоходов от 21.05.2014 г. № 9043/6/99-99-19-04-02-15.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»

  • Як розблокувати ПН/РК: правила і поради
    Враховуючи останні зміни щодо оскарження реєстрації ПН/РК в ЄРПН, варто нагадати про важливі моменти взаємодії з податковими органами та використання механізмів з розблокування, наведених у ПКУ, із зразками документів та порадами
    23.04.20242 1531
  • На яку суму БЕБ запобігло незаконному відшкодуванню ПДВ за І квартал?
    Загалом за І квартал 2024 року аналітики БЕБ надіслали 210 рекомендацій до державних органів та розпорядників державних коштів щодо недопущення втрат бюджетних коштів. Частина з них стосувалась незаконного відшкодування ПДВ на суму 575 млн грн
    22.04.202452
  • Як сплачувати штраф з ПДВ: з СЕА ПДВ чи з рахунку банку?
    Сплата до бюджету узгоджених ПЗ з ПДВ, задекларованих у поданій звітності з ПДВ, здійснюється з рахунку у СЕА ПДВ платника, а сплата штрафних санкцій – з рахунку у банку або небанківському надавачу платіжних послуг до відповідного бюджету
    22.04.2024203
  • Підприємство продає БПЛА: які наслідки з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ?
    22.04.202460
  • Чи обовʼязково мати витяг з Реєстру платників ПДВ?
    Ви зареєстровані платником ПДВ. Це означає, що дані про вас податківці внесли до Реєстру платників цього податку. Чи обовʼязково отримувати витяг з цього Реєстру?
    19.04.2024180