• Посилання скопійовано

Реєстр виданих та отриманих податкових накладних. Останні зміни

Податківці нагадали, яких змін зазнав порядок заповнення реєстру виданих та отриманих податкових накладних

Реєстр виданих та отриманих податкових накладних. Останні зміни

Фахівці ГУ Міндоходів у Закарпатській області звертають увагу платників ПДВ на те, що з 1 грудня вступають в дію такі зміни у порядку заповнення реєстру виданих та отриманих податкових накладних.

Розділ І «Видані податкові накладні»:

- кількість граф у цьому розділі збільшилася – було 13, стало 16. Своє законне місце знайшли постачання, які обкладаються ПДВ за ставкою 7%: у графах 10 (база оподаткування) і 11 (сума ПДВ). Крім того, графу чинного реєстру (звільнені, а також ті постачання, які не є об’єктом обкладення ПДВ) тепер розділено на дві графи: 13 – для звільнених від ПДВ операцій і 14 – для операцій, які не є об’єктом обкладення ПДВ;

- усунено суперечність, яка виникала під час заповнення графи 6 у разі застосування умовного ІПН «400000000000». Нагадаємо, що Порядок заповнення реєстру, затверджений наказом Міндоходів від 25.11.13 № 708 вимагав зазначати в цій графі 0, а Порядок заповнення податкової накладної, затвердженої наказом Міндоходів від 14.01.14 № 10 приписував зазначати у відповідній графі податкової накладної умовний ІПН. Тепер цю суперечність усунено: у графі 6 реєстру слід зазначати умовний ІПН, який стоїть у податковій накладній (п. 2 розділу ІІІ Порядку № 958).

Розділ ІІ «Отримані податкові накладні»:

Кількість граф у цьому розділі збільшилася – із 16 до 21. Так, з’явилася нова графа 9 для відображення частки використання сплаченого (нарахованого) ПДВ в операціях, які обкладаються ПДВ.

Для відображення придбань за основною ставкою 20% і ставкою 0% тепер передбачено окремі графи 10 і 11, 14 і 15 відповідно (у старому реєстрі такі придбання відображалися у графах 9 і 10). Уведено нові графи 12 і 13 для відображення придбань лікарських засобів і виробів медичного призначення за ставкою 7%. Графи, призначені для решти показників, залишилися незмінними, але вмістилися в порядкових номерах.

Також є деякі зміни в заповненні графи 5 (вид документа), а саме:

- у разі використання касового методу податкового обліку до визначено виду документа додається буква «К» (наприклад «ПНПК»). Це означає, що сума податку включається до податкового кредиту у звітному періоді, на який припадає дата оплати придбання;

- у разі коригування (зменшення) податкового кредиту за контрольованими операціями на підставі бухгалтерської довідки («БО») до виду документа, яким підтверджується факт такої операції, додаються букви «КО», наприклад «БОПНПКО».

Довідково. Новий реєстр виданих та отриманих податкових накладних і порядок його заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 958 та набувають чинності з 1 грудня 2014 року.

Джерело: ДФС у Закарпатській області

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»