Головна Усі новини Облік та звітність Автоматизація

Розвиток віртуальних активів є одним з головних завдань Мінцифри

Питання впровадження технології блокчейн, її застосування у державному управлінні та розвитку віртуальних активів є нагальними для Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації України на своїй сторінці у facebook повідомляє, що 7 жовтня відбулася відкрита зустріч української блокчейн-спільноти.

У ній взяли участь представники Мінцифри, Верховної Ради, профільних асоціацій, Офісу ефективного регулювання (BRDO), IT-фахівці, бізнесмени.

Нагадаємо, що згідно опублікованого минулого тижня Положення, Міністерство цифрової трансформації відповідає за формування та реалізацію державної політики у сфері ІТ-індустрії.

Тому питання впровадження технології блокчейн, її застосування у державному управлінні та розвитку віртуальних активів є надзвичайно нагальними для Мінцифри.

У планах держави на наступні два-три роки:

  • Насамперед необхідно законодавчо визначити термінологію. Зокрема, шляхом внесення змін у Закон «Про публічні електронні реєстри» і схвалення цього документу;
  • Напрацювати компромісний варіант оподаткування у цій сфері;
  • До літа наступного року імплементувати рекомендації Міжнародної групи з протидії відмиванню «брудних грошей» (ФАТФ);
  • Запровадити технологію блокчейн у державних реєстрах;
  • Легалізувати майнінг, залучити до України міжнародні криптовалютні біржі;
  • Унеможливити зловживання на ринку віртуальних активів;
  • Зробити Україну конкурентоспроможною на світовому ринку віртуальних активів, залучити до України іноземні компанії та інвесторів.

Учасники зустрічі наголосили, що наразі існує взаєморозуміння між народними депутатами, які курують це питання у парламенті, Мінцифрою та ринком. І робота зі створення законодавчої та нормативної бази проводитиметься спільно.

Тому найближчим часом Мінцифра планує підписати меморандум із Міжфракційним депутатським об’єднанням Верховної Ради України Blockchain4Ukraine, що включає понад 50 депутатів, Блокчейн-асоціацією України (БАУ), Офісом ефективного регулювання (BRDO) та іншими.

Мінцифра запрошує представників блокчейн-спільноти долучатися до цього співробітництва.

 

Рубрика:
Облік та звітність / Автоматизація
Теги:
Електронний документ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі