Головна Усі новини Облік та звітність Загальні положення

Операції з оплати мобільного зв'язку через термінали самообслуговування не оподатковуються ПДВ

ДФСУ роз’яснила оподаткування операцій з надання послуг, пов’язаних з переказом коштів із застосуванням апаратно-програмного комплексу

У листі від 18.05.2016 №10891/6/99-99-15-03-02-15 ДФСУ стверджує, що операції агента з приймання в межах агентського договору з банком готівкових грошових коштів від абонентів оператора мобільного зв’язку із застосуванням програмно-технічного комплексу самообслуговування  для подальшого перерахування таких грошових коштів від агента банку не оподатковується ПДВ. Такі кошти не включаються до бази оподаткування.

Разом з цим згідно із п. 185.1 ст. 185 ПКУ послуга, яку надає агент у межах агентського договору банку, є об'єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за основною ставкою (20%). При цьому база оподаткування за такою операцією визначається виходячи з винагороди агента, що отримана від банку в межах виконання агентського договору.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Загальні положення
Теги:
ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?