• Посилання скопійовано

Скільки треба зберігати книги обліку доходів

Протягом якого терміну повинні зберігатись книги обліку доходів (книги обліку доходів та витрат) у разі їх закінчення (відсутності записів у них, переходу на загальну систему оподаткування або припинення підприємницької діяльності) та чи здійснюють посадові особи органів ДПС у книгах записи про терміни їх зберігання?

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями з метою оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у п. 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання -- з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності.
У разі ліквідації платника податків документи, визначені у п. 44.1 ст. 44 ПКУ, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів, що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву (п. 44.3 ст. 44 ПКУ).
Фізичні особи -- підприємці, що є платниками єдиного податку, ведуть облік відповідно у вимог пп. 296.1.1 -- 296.1.2 ст. 296 ПКУ.
Так, платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат. Згідно з п. 7 та п. 8 Порядку ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, та п. 7 і п. 8 Порядку ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 15.12.11 р. №1637, дані книг обліку доходів (книг обліку доходів та витрат) (далі -- книги) використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.
Книги зберігаються у платника податку протягом 3 років після виконання останнього запису.
З урахуванням викладеного книги для фізичних осіб -- підприємців -- платників єдиного податку, є документами, на підставі яких заповнюється податкова декларація платника єдиного податку.
Фізичні особи -- підприємці зобов'язані забезпечити зберігання книг не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовувалися зазначені книги.
Посадові особи органів ДПС не роблять у книгах записів ні щодо їх анулювання, ні щодо термінів їх зберігання.

Джерело: ДФС у Волинській обл.

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Первинні документи, типові форми»