Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Порядок декларування акцизного податку виробниками тютюнових виробів за січень 2016 року

ДФСУ інформує про зміни в адмініструванні акцизного податку, що стосуються платників акцизного податку – виробників та імпортерів тютюнової продукції

ДФСУ у листі від 10.02.2016 р. №4506/7/99-99-19-03-03-17 нагадує, що змінено базу оподаткування для тютюнових виробів, при обчисленні податку з яких застосовуються максимальні роздрібні ціни. Максимальні роздрібні ціни повинні розраховуватись з урахуванням ПДВ та акцизного податку.

Крім того, пункт 213.3  ПКУ «Операції з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування» доповнено новим підпунктом 213.3.12 в частині операцій з реалізації відходів тютюнової сировини за умови документального підтвердження їх утворення та подальшого знищення або утилізації.

Зазначені норми Кодексу діють з 1 січня 2016 року і повинні бути враховані при декларуванні акцизного податку за січень 2016 року.

Відповідні зміни до декларації акцизного податку поки що знаходяться в стадії затвердження.

До запровадження нових форм звітності виробники та імпортери тютюнових виробів, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів , подають декларацію за формами, затвердженими наказом №14. Однак при розрахунку суми акцизного податку у додатку 2 до декларації акцизного податку у колонці 5 «Максимальна роздрібна ціна (далі – МРЦ) без ПДВ та з урахуванням акцизного податку» мають вказувати МРЦ із урахуванням ПДВ та акцизного податку.

Щодо операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування (реалізація відходів тютюнової сировини за умови документального підтвердження їх утворення та подальшого знищення або утилізації), то такі операції повинні зазначатися у додатках 1 (колонка 15) та 4 (колонка 9) до декларації, а також переноситись до графи Б12 декларації акцизного податку.

Документальним підтвердженням таких операцій можуть бути первинні документи, технологічна, нормативно-технічна, планово-економічна та інша документація.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Акциз , Звітність , Податкова звітність , Тютюнові вироби , Декларація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?