Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Помилки в розрахунку авансового внеску з податку на прибуток на суму виплачених дивідендів виправляємо в уточнюючому розрахунку

Державна фіскальна служба роз’яснила нюанси розрахунку авансового внеску з податку на прибуток на суму виплачених дивідендів

У листі від 28.01.2016 р. №1649/6/99-99-19-02-01-15 ДФСУ наголошує, що відповідно до ст. 50 ПКУ при розрахунку авансового внеску з податку на прибуток на суму виплачених дивідендів, виправити допущені платником помилки у раніше поданій ним податковій декларації можна шляхом подання уточнюючого розрахунку із внесенням відповідних змін до задекларованих показників. При цьому слід сплатити суму недоплати, штраф і нарахувати пеню, сума якої розраховується згідно з ст. 129 ПКУ.

Старій формі декларації з прибуту, затвердженій наказом Міндоходів від 30.12.2013 №872, сума нарахованого авансового внеску у зв'язку із виплатою дивідендів, що мала бути сплачена у звітному (податковому) періоді за місцезнаходженням юрособи (платника консолідованого податку) (р. 20 декларації), заповнювалась на підставі додатка АВ, в якому відображено інформацію про визначення платником суми авансових внесків, сплачену до бюджету, при виплаті дивідендів своїм акціонерам (власникам). При цьому, у р. 5.1 додатка АВ до декларації необхідно зазначати суму нарахованого авансового внеску у зв'язку із виплатою дивідендів, сплачену у звітному (податковому) періоді за місцезнаходженням юрособи (переноситься до р. 20 декларації).

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Дивіденди , Звітність , Податкова звітність , Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?