Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Бланки податкової звітності повинні видаватися безкоштовно

У ДФС зауважили, що бланки податкових декларацій мають безоплатно надаватися контролюючими органами платникам податку на їх запит, а також бути загальнодоступними для населення

ДФС у м. Києві у листі від 06.05.2016 р. №3422/С/26-15-13-02-15 розповіла, що інформаційні послуги, які надаються у ЦОП, стосуються, зокрема:

  • допомоги платникам у оформленні заяв, заповненні податкової звітності;
  • надання інформації про реквізити рахунків для зарахування платежів до бюджетів,
  • надання платникам інформації про стан розрахунків з бюджетами;
  • надання безкоштовного програмного забезпечення для формування та подання податкової звітності в електронному вигляді;
  • розповсюдження брошур, буклетів, пам’яток та іншої друкованої продукції про сплату податків, тощо.

Крім того, пп. 179.9 ПКУ встановлено, що бланки податкових декларацій мають безоплатно надаватися контролюючими органами платникам податку на їх запит, а також бути загальнодоступними для населення.

Законом  про адмінпослуги також передбачено, що суб'єкт надання адміністративних послуг забезпечує можливість безоплатного одержання суб'єктами звернення у достатній кількості бланків заяв та інших документів, необхідних для звернення щодо надання адміністративної послуги, в тому числі одержання бланків з веб-сайтів суб'єктів надання адміністративних послуг, у центрах надання адміністративних послуг.

Крім цього, визначено, що у приміщеннях, де розміщуються центри надання адміністративних послуг, інших приміщеннях, де надаються адміністративні послуги, можуть надаватися супутні послуги (виготовлення копій документів, ламінування, фотографування, продаж канцелярських товарів, надання банківських послуг тощо).

Забороняється відносити до супутніх послуг надання консультацій та інформації, пов'язаних з наданням адміністративних послуг, продаж бланків заяв та інших документів, необхідних для звернення щодо надання адміністративних послуг, а також надання допомоги в їх заповненні, формуванні пакета документів.

Фінансове забезпечення діяльності центрів обслуговування платників здійснюється за рахунок коштів, передбачених у держбюджеті на відповідний рік для забезпечення діяльності ДФС.  

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФС у м. Києві
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Бланки , Звітність , Податкова звітність , ДФСУ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?