• Посилання скопійовано

Неоподатковані доходи у розділі ІІ форми №1ДФ – бути чи не бути?

Податківці весь час змінюють свою точку зору на це питання. У черговому листі вони надали роз’яснення щодо заповнення розділу з військового збору в формі №1ДФ. Але, щоб остаточно вирішити цю проблему, податковому агенту варто отримати індивідуальну податкову консультацію

Неоподатковані доходи у розділі ІІ форми №1ДФ – бути чи не бути?

Коментар до листа від 14.08.2017 р. № 1591/6/99-99-13-01-01-15/ІПК

 Надаючи роз’яснення щодо необхідності відображення у розділі ІІ форми № 1ДФ неоподаткованих доходів, податківці кожного разу спираються на одну й ту ж норму - п. 3.11 розділу III Порядку № 4. Але трактують її щоразу по-різному. 

У коментованому листі за висновком податківців у графах "Загальна сума нарахованого доходу" та "Загальна сума виплаченого доходу" рядка "Військовий збір" необхідно зазначати інформацію про всі доходи, що були нараховані (виплачені) фізичним особам у тому числі фізособам - підприємцям. 

Як відомо, доходи підприємців не оподатковуються податковим агентом ПДФО. А отже, з таких доходів не утримується і військовий збір. Отже, йдеться саме про неоподатковані доходи. І якщо раніше ДФСУ вимагала зазначати доходи підприємців у розділі І форми № 1ДФ, то тепер наполягає на тому, що такі доходи мають бути зазначені в розділі ІІ цього звіту. 

А ще ж зовсім недавно, у листі від 10.11.2016 р. №7431/П/26-15-13-02-15, київські податківці зазначали, що у рядку «Військовий збір» зазначаються лише ті доходи, з яких утримувався військовий збір. І якби суперечність була тільки цього разу. Думка не тільки регіональних органів ДФС, так і центрального податкового органу щодо цього питання змінюється вже кілька років. Про це ми писали тут.

То що ж робити податковим агентам? Як поставити остаточну крапку у цьому запитанні і яких санкцій чекати, якщо вийде спір під час податкової перевірки?

Зазначимо, що штрафу у розмірі 510 грн за п. 119.2 ПКУ не буде. Адже цей штраф стосовно військового збору має застосовуватися лише, якщо помилка призвела до заниження/завищення його суми (чого у випадку із неоподаткованим доходом не буває). Про те, які саме санкції загрожують за ці порушення щодо військового збору, податківці розповідали, наприклад, тут.

Але, щоб уникнути суперечок із податківцями при перевірках з цього приводу, радимо отримати індивідуальну податкову консультацію. І діяти вже за нею (або зазначати неоподатковані доходи в розділі ІІ форми №1 ДФ, або ні). Адже, згідно зі ст. 53 ПКУ, не лист від податківців, а саме індивідуальна податкова консультація, надана в письмовому або в електронному вигляді, захистить платника податків, який її отримав. 

Аналітику з приводу заповнення розділу ІІ ф. №1ДФ щодо військового збору читайте тут>>

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»