Головна Усі новини «Дебет-Кредит» Новини партнерів

Помилкове найменування посади – приведення до КП: 7 хвилин з Тимуром Алієвим

Неправильно зазначили назву посади в трудовій книжці. Як це виправити?


Усі помилки можна поділити на два види: старі та нові.

Що таке нова помилка? Приміром, ви прийняли працівника на якусь посаду (наприклад, офіс-менеджера), а потім дізналися, що може бути лише офіс-адміністратор. Згодом з’ясували, що це не правильно, та вже встигли зробити неправильний запис до трудової книжки. Якщо б не зробили запис до трудової книжки, то і не треба було б нічого виправляти.

Звертаємо увагу: у листі Мінпраці від 07.08.2000 р. № 18-3105 рекомендується оформлювати наказ про внесення змін до наказу щодо прийняття на роботу за неправильною посадою.

Як це виправляється у трудовій книжці? За наказом від 28.09.2018 року офіс-менеджер приступив до виконання своїх обов’язків, трудових обов’язків, з 1 жовтня. Але 12 жовтня ви з’ясували, що це була неправильна посада, зробили наказ від 12.10.2018 р. про зміни до того наказу. Далі за нормами Інструкції №58 вноситься в цьому випадку не дата його прийняття на роботу, а дата внесення запису, 12.10.2018 р. Далі запис за номером 24 недійсний, прийнято на посаду офіс-адміністратора.

В четвертій графі, за логікою, ми ставимо наказ, яким вносяться зміни до попереднього наказу. Але ще раз звертаємо увагу: так можна виправити лише свіжі помилки.

Як виправити старі помилки? Якщо ви, наприклад, у 2013 році взяли на посаду офіс-менеджера і почнете виправляти помилку у 2018 році, то за логікою потрібно зробити зміни до всіх наказів, що були за 5 років. Якщо вам сильно "рве погляд" 01 і 12, 25-ий та 24-ий записи, можна взагалі схитрувати: ті сторінки порвати, замість них написати офіс-адміністратор, помилка виявлена 5 жовтня. Запис такий-то недійсний, прийнято на посаду офіс-адміністратор. Що в нас піде в четверту колонку? Старий наказ. І до речі, це набагато краще, бо в листі не написано як в цьому випадку виправляється штатний розпис.

 

Важливі висновки

1. На сьогодні відсутній єдиний механізм виправлення найменування посади, яка не відповідає Класифікатору професій.

2. У листі Мінпраці від 07.08.2000 р. № 18-3105 рекомендується оформлювати наказ про внесення змін до наказу щодо прийняття на роботу за неправильною посадою. 

3. У п. 2.10 Інструкції №58 прописаний загальний порядок внесення змін до трудової книжки. 

***

Читайте також:

Джерело
7eminar.com
Рубрика:
«Дебет-Кредит» / Новини партнерів
Теги:
«7 хвилин» від 7eminar.com

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?