• Посилання скопійовано

НБУ розширив критерії відбору для участі у валютній інтервенції НБУ у формі запиту щодо найкращого курсу

Національний банк України удосконалив критерії відбору банків для участі у валютній інтервенції НБУ за новою формою - запит щодо найкращого курсу, запровадження якої передбачено Стратегією валютних інтервенцій НБУ на 2016-2020 рр.

 НБУ розширив критерії відбору для участі у валютній інтервенції НБУ у формі запиту щодо найкращого курсу

Досі відбір банків здійснювався за єдиним принципом, оприлюдненим на початку листопада 2016 року, - обсяг операцій з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими учасниками міжбанківському валютному ринку та Національним банком.  Кожного кварталу обиралися 20 банків, які мали найбільший обсяг таких операцій у попередньому кварталі. Перший перелік банків-учасників такої валютної інтервенції у IV кварталі 2016 року, обраних за цим прозорим принципом, було оприлюднено на початку листопада.

Разом з тим Національний банк вважає за необхідне розширити критерії, щоб підвищити об’єктивність та обґрунтованість відбору банків-учасників валютної інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу.

Відтепер у цій валютній інтервенції НБУ зможуть брати участь 20 банків, які за підсумками попереднього кварталу мають найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному з трьох складових рейтингів, побудованих за трьома критеріями:

  • обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та Національним банком (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтинга становить 50%),
  • обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу - 30%),
  • обсяг активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу - 20%).

Відповідні зміни затверджено постановою Правління НБУ від 05 січня 2017 року № 1 "Про внесення зміни до  Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою".

Зміни набрали чинності з 6 січня 2017 року.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»