Головна Усі новини Фінанси і банки НБУ і банківська система

Нацбанк уточнив операційну ціль монетарної політики

Операційна ціль монетарної політики Національного банку полягає в утриманні гривневих міжбанківських ставок на рівні, близькому до рівня облікової ставки

Посилюючи прозорість монетарної політики, НБУ уточнив операційну ціль своєї процентної політики.

Операційна ціль монетарної політики Нацбанку полягає в утриманні гривневих міжбанківських ставок на рівні, близькому до рівня облікової ставки, у межах коридору процентних ставок за інструментами постійного доступу. Індикатором рівня гривневих міжбанківських процентних ставок для цілей процентної політики визначено Український індекс міжбанківських ставок для кредитів та депозитів овернайт у національній грошовій одиниці (UIIR).

Тобто, якщо зниження інфляції до 5% у середньостроковій перспективі – це ціль монетарної політики, то ціль проведення монетарних операцій – це утримати значення UIIR на рівні, близькому до рівня облікової ставки (зараз – 18%) та у межах коридору процентних ставок за інструментами постійного доступу, тобто – за кредитами овернайт (зараз – 20%) та депозитними сертифікатами овернайт (зараз – 16%).

Нацбанк обрав саме цей індекс UIIR у якості орієнтира, оскільки його розрахунок здійснюється за чіткими правилами у щоденному режимі на базі реальних угод комерційних банків. Надійність розрахунків зі свого боку підтверджується Національним банком, який адмініструє індекс UIIR і транслює його на офіційному веб-сайті.

Відповідні доповнення щодо операційної цілі процентної політики затверджені Постановою НБУ від 05.11.2018 р. №117 «Про внесення зміни до Положення про основи процентної політики Національного банку України».

 

Довідково

Процентна політика Національного банку – це регулювання Національним банком попиту та пропозиції на грошові кошти через зміну процентних ставок за своїми операціями з метою впливу на процентні ставки суб'єктів грошово-кредитного ринку та дохідність фінансових операцій.

Змінюючи облікову (ключову) ставку, Нацбанк впливає на короткострокові процентні ставки на міжбанківському грошово-кредитному ринку, які, зі свого боку транслюються у зміни процентних ставок за іншими фінансовими активами (зокрема державними цінними паперами) та зміни процентних  ставок банків за кредитами та депозитами. Ці ставки мають безпосередній вплив на обсяги споживання та інвестицій домогосподарств і підприємств, а отже – і на інфляцію.

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Фінанси і банки / НБУ і банківська система
Теги:
Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?