Головна Усі новини Фінанси і банки НБУ і банківська система

Голова НБУ анонсував зниження облікової ставки

Рівень облікової ставки НБУ у 18% є занадто високим, і Нацбанк може ухвалити рішення щодо її зниження

Рівень облікової ставки НБУ у 18% є занадто високим, і Нацбанк може ухвалити рішення щодо її зниження. Про це під час виступу у Верховній раді заявив голова НБУ Яків Смолій, повідомляє кореспондент РБК-Україна.

«Що стосується облікової ставки… Перше засідання Монетарного комітету у нас відбудеться в січні місяці. І безумовно, облікова ставка 18% є надто високою. Але в залежності від того, як буде оцінено вплив різної макроекономічної ситуації, зовнішніх факторів, внутрішніх факторів, Національний банк може прийняти рішення про пом'якшення…» - сказав Смолій.

Він зазначив, що на сьогодні «є тенденція і є всі підстави переглянути і пом'якшити нашу монетарну політику, таке рішення буде обговорюватися на Монетарному комітеті та прийматися правлінням Національного банку».

Смолій висловив надію, що тренд підвищення облікової ставки дістався піку і почнеться тренд зниження облікової ставки.

***

Нагадаємо, що НБУ 25 жовтня 2018 р. зберіг незмінною облікову ставку на рівні 18% річних. Водночас  підвищив оцінку інфляції на 2018 рік до 10,1% (попередній прогноз - 8,9%). Докладніше про це читайте тут>>

Джерело
РБК-Україна
Рубрика:
Фінанси і банки / НБУ і банківська система
Теги:
Банки , Фінанси

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?