Головна Усі новини Фінанси і банки НБУ і банківська система

В Україні відділень банків стане більше. Нацбанк скасував обмеження щодо їх відкриття

НБУ скасував обмеження для банків щодо відкриття нових відділень

Національний банк скасував формальні обмеження для розширення бізнесу банків. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на публікацію НБУ у Facebook.

Як зазначили прес-службі, відповідні норми містяться в Положенні №149, яким здійснено комплексний перегляд процесів ліцензування банків.

Раніше планам банків з відкриття нових відділень могли завадити порушення окремих нормативів чи застосування заходів впливу, строк яких не закінчився.

«З введенням в дію нового положення про ліцензування усі подібні формальні обмеження скасовані. Це стосується як відкриття нових відділень, так і надання нових видів послуг. Відтепер умовою розширення банком бізнесу є економічна обґрунтованість та відповідність його стратегії/бізнес-плану», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялось раніше, станом на 1 січня 2019 року в Україні налічувалося 77 діючих банків, що на сім банків менше, ніж рік тому (84). Кількість діючих структурних підрозділів за 2018 рік скоротилося на 980 – з 9489 до 8509 відділень.

Нагадаємо, чистий прибуток платоспроможних банків України у 2019 році становив 21,7 млрд грн. Як зазначили в НБУ, останнього разу банківська система була прибутковою у 2013 році, коли її прибуток становив 1,4 млрд грн.

Джерело
РБК-Україна
Рубрика:
Фінанси і банки / НБУ і банківська система
Теги:
Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі