Головна Усі новини Фінанси і банки НБУ і банківська система

Глава НБУ розповів, що допоможе здешевити кредити в Україні

Щоб здешевити кредити для бізнесу, а також іпотечні кредити в Україні, необхідна імплементація законів про захист прав кредиторів і проведення судової реформи

Про це розповів журналістам глава Національного банку України Яків Смолій 5 вересня.

Окрім того, за словами Смолія, для зниження кредитних ставок потрібні також якісні реєстри і відповідний доступ спеціальних реєстраторів для внесення у них змін.

«У комплексі це дасть можливість знизити вартість ресурсів для кредитування суб'єктів господарювання та іпотечного кредитування», – зазначив глава Нацбанку.

Він додав також, що «за вартістю ресурсів це абсолютно реальні цифри».

«Якщо ми задекларували облікову ставку на рівні 8% і (додати – ред.) маржу, яку закладають банки, знизивши існуючі ризики до 3-4%, то чисто математично можна отримати 12%. Але саме зниження облікової ставки є необхідною умовою, однак недостатньою, щоб вартість ресурсу для кредитування була на такому рівні», – сказав глава НБУ.

Глава центробанку підкреслив, що імплементація законів про захист прав кредиторів, проведення судової реформи та якісні реєстри в комплексі дозволять знизити вартість ресурсів для кредитування бізнесу та іпотечного кредитування.

Джерело
Економічна правда
Рубрика:
Фінанси і банки / НБУ і банківська система
Теги:
Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?