• Посилання скопійовано

Розрахунковий документ для валютно-обмінних операцій: що змінилося з 1 липня?

Як повідомив НБУ, з 1 липня 2021 року для валютно-обмінних операцій форма і зміст розрахункового документа РРО та/або ПРРО встановлюється не НБУ, а Мінфіном (за погодженням НБУ). Тому з 1 липня форму цього документу затверджує наказ Мінфіну від 21.01.2016 р. №13

Розрахунковий документ для валютно-обмінних операцій: що змінилося з 1 липня?

Національний банк України оновив низку нормативно-правових актів, що регулюють оформлення небанківськими фінансовими установами валютно-обмінних операцій, з метою приведення їх у відповідність до законодавства України.

Зміни передбачають, що з 1 липня 2021 року для валютно-обмінних операцій форма і зміст розрахункового документа реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) встановлюється Міністерством фінансів за погодженням Національного банку.

З огляду на це, центробанк визнав такою, що втратила чинність Постанову № 16 "Про документ для обліку та реєстрації валютно-обмінних операцій" та зміни до неї.

До 1 липня форму і зміст зазначеного документа визначав Національний банк за погодженням Міністерства фінансів.

Зазначені зміни затверджені постановами Правління Національного банку від 1 липня 2021 року № 66 "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України" та № 67 "Про внесення змін до Положення про здійснення операцій із валютними цінностями". Обидві постанови набрали чинності з 1 липня 2021 року.

Довідково

З 1 липня 2021 року нову форму та зміст розрахункового документа РРО встановлено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 № 13, зі змінами, унесеними наказом відомства від 8 червня 2021 № 329.

Відповідні зміни зумовлені прийняттям закону № 1017-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України", що набрав чинності з 10 грудня 2020 року.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»