Головна Усі новини Фінанси і банки Інше

Нацбанк змінив порядок ведення Реєстру аудиторських фірм

Нацбанк постановою №58 оптимізував порядок прийняття рішень щодо ведення Реєстру аудиторських фірм

Про це повідомляє прес-служба НБУ на офіційному сайті.

Зокрема, були внесені такі зміни:

  • піднесено на вищий рівень прийняття рішення про включення, відмову у включенні чи виключення з Реєстру аудиторських фірм. Відтак дані рішення прийматиме Правління НБУ, а не Комітет з питань аудиту банків України;
  • врегульовано питання запобігання конфлікту інтересів під час прийняття рішень Комітетом з питань аудиту банків України. Наприклад, якщо хтось із членів Комітету є пов’язаною з аудиторською фірмою особою, він повинен буде повідомити про це Комітет та відмовитися брати участь у прийнятті рішення стосовно даної фірми;
  • уточнені строки прийняття НБУ рішень з питань ведення Реєстру. Наприклад, якщо раніше регулятор повинен був розглянути подані аудиторською фірмою на продовження дії Свідоцтва документи протягом 15 робочих днів, то тепер у цей термін Національний банк має вже прийняти рішення.

Відповідні зміни передбачено постановою Правління НБУ від 27 червня 2017 року №58 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань аудиту банків», яка набуває чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Постановою №58 вносяться зміни до «Положення про порядок ведення Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків», та до «Положення про Комітет з питань аудиту банків України».

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Фінанси і банки / Інше
Теги:
Аудит

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі