Головна Усі новини Фінанси і банки Власні фінанси

Нацбанк надав рекомендації держателям платіжних карток щодо їх використання

Аби не стати жертвами шахраїв, громадянам слід дотримуватись кількох правил безпеки під час здійснення операцій із використанням платіжних карток

Останнім часом на адресу Національного банку України надходить значна кількість звернень громадян стосовно здійснення невстановленими особами несанкціонованих дій/сумнівних операцій з використанням платіжних карток та/або їх реквізитів.

Найчастіше увагу шахраїв привертають громадяни, які розміщують оголошення щодо купівлі/продажу товарів на сайтах інтернет-аукціонів або безкоштовних оголошень у мережі Інтернет. Видаючи себе за  потенційних покупців або співробітників банку (служби клієнтської підтримки, служби безпеки тощо), шахраї отримують персональні дані держателів платіжних карток.

Національний банк України застерігає громадян не повідомляти третім особам власні персональні дані та/або реквізити платіжної картки (номер платіжної картки, ПІН-код, СVV2, термін дії картки, а також код, який надходить на мобільний телефон для підтвердження переказу/платежу) та інші дані, необхідні для здійснення переказів та платежів.

Під час здійснення операцій із використанням платіжних карток (у тому числі мобільних платежів) Національний банк України рекомендує дотримуватися правил безпеки, установлених банком-емітентом, а також рекомендацій, розроблених Національним банком України та розміщених у розділі "Фінансова грамотність/Фінансові питання та поради"/"Рекомендації держателям платіжних карток щодо їх використання" на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.

Відповідальність, уважність та дотримання правил безпеки під час здійснення переказу коштів, постійний контроль за рухом коштів, оновлення антивірусного програмного забезпечення на персональному комп’ютері, своєчасне інформування банку про втрату платіжної картки (або її реквізитів) та нерозголошення персональних даних – це запорука збереження власних заощаджень, а також ефективна протидія можливості проведення несанкціонованих дій/сумнівних операцій невстановленими особами.

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Фінанси і банки / Власні фінанси
Теги:
Суспільство

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?