• Посилання скопійовано

Зарплата українця в 10 разів менша, ніж у середнього європейця

Українська праця цінується дуже низько, і нашим співвітчизникам катастрофічно не доплачують. Сьогодні частка заробітної плати у собівартості українських товарів становить 6%, тоді як у країнах Західної Європи сягає 45%

При цьому, за словами експертів, розмір ВВП України менший від внутрішнього валового продукту середньої європейської країни всього в 4 рази, тоді як заробітна плата менша в 10-30 разів. Це справжній грабіж працюючих українців. Для порівняння: середньомісячна зарплата в Україні трохи більша ніж 300 $, у Польщі — 1350 $, Чехії — 1460$, у Франції — 2500 євро, Німеччині — 2800 євро, Нідерландах — 3180 євро, повідомляє economics.puls.kiev.ua.
Останні позиції займають країни, які останніми приєдналися до Євросоюзу, — Румунія, де година роботи коштувала торік 4,5 євро — 48 гривень, і Болгарія, яка замикає список з показником 3,5 євро, — 37 гривень — за годину.
Також статистика показала, що за останніх 10 років повільніше росла зарплата в Німеччині — на 19,4%. В середньому година праці у ФРН в 2011 році коштувала підприємствам 30,1 євро — 322 гривні. Це на 32% більше від середнього показника в Євросоюзі.
Загалом у списку 27 країн Євросоюзу Німеччина займає лише сьоме місце за витратами підприємств на оплату години роботи.
Як відомо, витрати на оплату години роботи складаються із загальної суми заробітку працівника і соціальних виплат працедавця. Так, у Німеччині на 100 євро зарплати працедавець додатково витрачає 28 євро соціальних виплат. Це менше, ніж у країнах-боржниках єврозони, наприклад, в Іспанії, де сума соціальних виплат становить 37 євро, або в Греції — 29 євро.
Середній показник соціальних виплат в ЄС — 32 євро. Найбільші соціальні витрати беруть на себе працедавці в Швеції — 52 євро.

Джерело: ua-banker

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»