Головна Усі новини Праця та соціальний захист Оплата праці

Визначення середнього заробітку для нарахування лікарняних демобілізованих працівників

Для розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності обчислюється середньоденна заробітна плата працівника: яким чином визначається середній заробіток мобілізованих працівників?

Відповідно до п. 3 Порядку № 1266 середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нараховано єдиний внесок, на кількість календарних днів зайнятості (періоду перебування у трудових відносинах) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, — тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.

Отже, при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності враховуються суми оплати середнього заробітку під час мобілізації, на які нараховано єдиний внесок.

Період військової служби застрахованої особи за призовом під час мобілізації на особливий період, коли за застраховану особу відповідно до законодавства не сплачено єдиний внесок (зокрема, період виплати працівнику компенсації із бюджету в межах середнього заробітку мобілізованого працівника, яка не є базою нарахування єдиного внеску, що спрямовується до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності), також слід відносити до періоду, не відпрацьованого з поважної причини. Місяці та календарні дні такого періоду виключаємо з розрахункового періоду та здійснюємо розрахунок середньої заробітної плати за місяці та календарні дні розрахункового періоду, в яких єдиний внесок було сплачено.

У випадку коли у всіх місяцях розрахункового періоду не нараховано єдиний внесок, можливе застосування п. 28 Порядку № 1266, відповідно до якого середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Мобілізація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?