Головна Усі новини Праця та соціальний захист Оплата праці

Як компенсувати роботу у вільний від роботи день: роз'яснення Мінсоцполітики

На підприємстві встановлено два вихідних дні (субота та неділя). Для окремого працівника запроваджено режим роботи — один день на тиждень (понеділок). Дні з вівторка по п’ятницю є його вільними від роботи днями. Як компенсувати працівникові його роботу у вільний від роботи день?

Мінсоцполітики у листі від 12.02.2018 р. №238/0/101-18/284 роз'яснило, що враховуючи норми частини третьої статті 56 КЗпП, робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

У випадку залучення такого працівника до роботи у дні з вівторка по п’ятницю, оплата за роботу в ці дні може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі відповідно до статті 72 КЗпП.

 

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Міністерство соціальної політики
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?