Головна Усі новини Праця та соціальний захист Оплата праці

Середня зарплата в Україні в жовтні зросла до 9218 грн, – Держстат

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у жовтні 2018 року становила 9218 грн

Згідно з повідомленням Держстату від 28.11.2018 р., середня номінальна заробітна плата* штатного працівника підприємств, установ та організацій у жовтні 2018 року становила 9218 грн, що у 2,5 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (3723 грн). 

Темп росту середньої номінальної заробітної плати порівняно із вереснем становив 101,9%, а порівняно із жовтнем 2017 р. – 124,9%.

Індекс реальної заробітної плати** у жовтні 2018 р. порівняно із вереснем  становив 100,2%, а відносно жовтня 2017р. – 114,2%.

Зарплати вищі за середню зафіксовані в промисловості (10236 грн), торгівлі (9650 грн), на транспорті (9783 грн), фінансова та страхова діяльність (16632 грн), інформація та телекомунікації (14948 грн).

Найбільші зарплати отримують працівники підприємств та організацій Києва, Донецької, Дніпропетровської та Київської областей. Наближаються до середнього по країні показника підприємства  Запорізької та Полтавської областей.

В Києві середня зарплата сягнула 13 850 грн.

Нагадаємо, що Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман поставив завдання довести показник середньої зарплати в Україні за підсумками 2018 року до 10 тис. грн.

_____________________

* Номінальна заробітна плата включає тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також обов’язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.

** Реальна заробітна плата характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати під впливом змін споживчих цін на товари і послуги та рівня податків й обов’язкових платежів. 

Індекс реальної заробітної плати розраховується шляхом ділення індексу нарахованої номінальної заробітної плати (без урахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору) на індекс споживчих цін.

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Суспільство

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі