Головна Усі новини Праця та соціальний захист Оплата праці

Чому Мінфін запланував підвищення мінзарплати на 2022 рік тільки на 200 грн?

Міністр фінансів пояснив підвищення мінімальної зарплати у 2022 році лише на 200 гривень

Кабінет міністрів заклав до проекту державного бюджету України на 2022 рік підвищення мінімальної зарплати з 1 жовтня на 200 гривень до 6700 гривень. Міністр фінансів Сергій Марченко вважає, що запропонований темп є достатнім.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю Марченка для Українського радіо.

«Ми можемо собі дозволити саме такий ріст», – сказав Марченко.

За його словами, ці цифри ретельно прораховані і під них є база розрахунків. «Тут важливо не нашкодити. Підвищувати мінімальну заробітну плату треба акуратно, з урахуванням макроекономічних факторів, зважати на рівень споживання і на те, що бізнес повинен мати можливість платити такі заробітні плати, і дивитися на рівень інфляції», – додав він.

Міністр зауважив, що швидкий ріст заробітних плат, зокрема й мінімальних, – це інфляційний чинник.

«Повинен бути баланс. Як підвищення вплине на динаміку економічних суб’єктів – це питання, скоріше негативне ніж позитивне. Я пам’ятаю, що минулого року було багато критики з боку бізнесу, що їх змушують платити високу заробітну плату. Минулого року був прихильником цього рішення, бо це було обґрунтовано, але цього року, після перерахунків, вважаємо, що запропонований темп є достатнім», – сказав Марченко.

Він зазначив, що цього року відбувся суттєвий приріст, але це не означає, що він має бути таким кожного року. «Це означатиме, що ми не дбаємо про економіку взагалі, а думаємо лише про один показник - мінімальну заробітну», – додав міністр.

Нагадаємо, Кабінет міністрів заклав до проекту державного бюджету на 2022 рік незначне зростання мінімальної зарплати. Мінімалка зросте на 200 гривень з 1 жовтня.

***

Читайте також: Проєкт Держбюджету-2022: основні соціальні показники і мінімуми

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
РБК-Україна
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Держбюджет

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі