• Посилання скопійовано

Вплив встановлення нового режиму роботи на нарахування середнього заробітку мобілізованого

На підприємстві змінюється режим роботи. Як розраховувати збережену заробітну плату за працівником, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації?, - роз'яснює Держпраці

Вплив встановлення нового режиму роботи на нарахування середнього заробітку мобілізованого

Порядок нарахування середнього заробітку

Держпраці в Одеській області зазначає, що розрахунок середнього заробітку працівникові, призваному за мобілізацією, здійснюється згідно з положеннями «Порядку обчислення середньої заробітної плати», які затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. № 100, виходячи з виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата, шляхом множення середньоденної заробітної плати на число робочих днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком.

Встановлення нового режиму роботи

Підприємства мають право самостійно встановлювати режими роботи, керуючись положеннями законодавства.

Відповідно до ч. 3 ст. 32 КЗпП, у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці в разі продовження роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.

Про зміну істотних умов праці працівник має бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Нагадаємо, що до зміни істотних умов оплати праці відносяться зміна систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад тощо. 

Вплив впровадження нового режиму роботи на нарахування середнього заробітку мобілізованого

У разі запровадження неповного робочого часу через певний період після початку служби за контрактом працівника, і його про зміну режиму праці не було повідомлено, то середня заробітна плата йому зберігається за робочі дні згідно з графіком роботи підприємства (підрозділу), який був на момент початку служби.

Якщо працівника було повідомлено про зміну графіка роботи підприємства, відповідно до ст. 32 КЗпП України  до моменту служби за контрактом, то середній заробіток зберігається за дні роботи, згідно з новим графіком роботи підприємства.

Від редакції: Розрахунок середньої зарплати мобілізованому

За всі дні відсутності працівника у зв’язку з призовом на військову службу на час мобілізації, на особливий період, як і наперіод військових зборів, нараховуєте йому середній заробіток (пп. «ї» п. 1 Порядку № 100).

Для обчислення серреднього заробітку мобілізованому працівнику потрібно брати виплати за останні 2 календарні місяці роботи, що передують місяцю, у якому працівника призвали у зв’язку з мобілізацією чи викликали на збори (абз. 3 п. 2 Порядку № 100).

Також слід пам'ятати про таку особиливість. Якщо мобілізований продовжує військову службу за контрактом, то потрібно діяти за останнім абз. п. 4 Порядку № 100. Так, у разі коли розрахована середня  зарплата є нижчою   від   середньої  зарплати,  яка  зберігалась  за працівником  протягом періоду  попередньої  військової  служби за призовом  під час мобілізації, на особливий період, для розрахунку компенсації   застосовується   середня   зарплата,   яка зберігалась за працівником протягом періоду попередньої військової служби  за  призовом  під  час  мобілізації. Про це також дивиться у новині: https://news.dtkt.ua/labor/labor-relations/39720 .

Читайте також: Cередній заробіток мобілізованим у 2016 році - за рахунок роботодавців!  

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»