• Посилання скопійовано

Алгоритм складання переліку робочих місць, що підлягають атестації

Держпраці розповіла, як скласти та які дані включити до переліку робочих місць, що підлягають атестації

Алгоритм складання переліку робочих місць, що підлягають атестації

Держпраці у Кіровоградській області зазначила, що перелік робочих місць, що підлягають атестації, складається на підставі штатного розпису, структури, списку працівників із зазначенням професій підприємств, установ, організацій.

Переліком має бути визначено, на яких робочих місцях необхідно проводити санітарно – гігієнічні дослідження, а які робочі місця атестують комісійно.

Тож до Переліку робочих місць, що підлягають атестації, необхідно включити:

1) Робочі місця, на яких зайняті працівники, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах згідно зі Списками №1 і №2.

Допоміжний працівник, що працює у шкідливих умовах, скористатися правом на пільгову пенсію може лише за результатами атестації робочих місць, тобто має бути підтверджено, що він був зайнятий роботою протягом повного робочого дня (80% робочого часу) безпосередньо у несприятливих умовах.

2) Робочі місця працівників, професії та посади яких передбачені розділами «Загальні професії» Списків №1 і №2 та які є у штатному розписі.

Наприклад, у Списку №2 «Загальні професії» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають машиністи (кочегари) котельних (на вугіллі й сланці), у тому числі зайняті видаленням золи.

3) Робочі місця, на яких зайняті працівники, що мають право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, згідно із Списком виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах, які дають право на щорічну додаткову відпустку, затвердженою постановою КМУ від 17.11.1997 р. №1290.

4) Робочі місця, на яких зайняті працівники, що мають право на скорочену тривалість робочого тижня згідно з Переліком, затвердженим постановою КМУ від 21.02.2001 р. № 163.

5) Обов’язково слід врахувати робочі місця, на яких зайняті працівники, що у своїй роботі застосовують хімічні речовини (Перелік хімічних речовин затверджений МОЗ СРСР від 04.11.1987 №4430-87) та під час роботи з якими в профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів.

Додатком 6 до наказу Мінсоцполітики України, МОЗ України «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519 наведено Перелік робіт з важкими і шкідливими умовами праці, на яких установлюється доплата у розмірі до 12%  тарифної ставки робітникам закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення. Отже, якщо у закладі охорони здоров’я є працівники, які зайняті на зазначених роботах, атестація цих робочих місці також має бути проведена в обов’язковому порядку.

Джерело: Держпраці в Кіровоградській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»