Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Мати працює неповний робочий день: чи мають право на відпустку для догляду за дитиною родичі?

Чи має право роботодавець надавати за заявою батька дитини, баби, дiда чи iнших родичiв, якi фактично доглядають за дитиною, вiдпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку на пiдставi довiдки з мiсця роботи матерi про те, що вона приступила до роботи на умовах неповного робочого дня?Консультує Мінсоцполітики

За частиною 1 ст. 18 Закону "Про вiдпустки" (далi - Закон) пiсля закiнчення вiдпустки у зв’язку з вагiтнiстю та пологами на бажання жiнки їй надається вiдпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку.

Ця вiдпустка може бути використана повнiстю або частинами також батьком дитини, бабою, дiдом чи iншими родичами, якi фактично доглядають за дитиною, або особою, яка всиновила чи взяла пiд опiку дитину, та одним iз прийомних батькiв (ч. 3 ст. 18 Закону i ч. 7 ст. 179 КЗпП).

На бажання жiнки або названих осiб у перiод перебування їх у вiдпустцi для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (ч. 4 ст. 18 Закону).

За частиною 4 ст. 20 Закону особам, зазначеним ч. 3 ст. 18 Закону (крiм осiб, якi всиновили чи взяли дитину пiд опiку у встановленому законодавством порядку), вiдпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку надається на пiдставi довiдки з мiсця роботи (навчання, служби) матерi дитини про те, що вона стала до роботу до закiнчення термiну цiєї вiдпустки i виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (iз зазначенням дати).

Ураховуючи викладене, якщо мати дитини, працює на умовах неповнота робочого часу в перiод вiдпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку, для надання такої вiдпустки iншим особам, зазначеним ч. 3 ст. 18 Закону, в цей самий перiод пiдстав немає. Чинним законодавством не передбачено використання вiдпустки для догляду за дитиною вiком до трьох рокiв одночасно двома чи бiльше застрахованими особами.

Вiталiна КОРКУШКО, завiдувач сектору

"Праця i зарплата" № 41 (1053), 08 листопада 2017 р.

Джерело
Dominanta
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?