Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Новоприйнятий працівник-інвалід може піти у щорічну відпустку в будь-який момент

Чи може працівник - інвалід піти у щорічну відпустку не відпрацювавши перших 6 місяців?

Держпраці у Хмельницькій області нагадує, що на відміну від звичайних працівників, працівники-інваліди, які недавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали перших шість місяців на цьому підприємстві, можуть скористатися своїм правом піти в щорічну оплачувану відпустку повної тривалості ще до настання шестимісячного терміну їхньої безперервної роботи на цьому підприємстві. Також, працівники-інваліди, які вже тривалий час працюють на підприємстві, за своїм бажанням мають право піти у щорічну відпустку в зручний для них час (ст. 10 Закону про відпустки).

Згідно зі ст. 6 Закону про відпустки тривалість щорічної основної відпустки для працівників-інвалідів становить:

  • для інвалідів I і II груп — 30 календарних днів,
  • для інвалідів III групи — 26 календарних днів.

Відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 30 календарних днів щорічно надається інвалідам III групи, тривалістю до 60 календарних днів щорічно — інвалідам I та II груп (п. 6 та 7 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки).

***

Читайте також: Як правильно порахувати норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів?

Джерело
ДФС в Хмельницькій обл.
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Інваліди , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі