Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Чи зобов'язаний працівник виконувати обов'язки за межами трудового договору? Позиція Держпраці

Чи можуть від працівника вимагати працювати довше або виконувати роботу, яка не передбачена у трудовому договорі? На думку Держпраці, ні. Водночас у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою

Держпраці у Львівській області зазначила, що власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Водночас у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.

Слід наголосити, що про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Відмова працівника від продовження роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці може бути підставою для припинення трудових відносин відповідно до п. 6 ст. 36 КЗпП.

***

Читайте також:

Джерело
Держпраці у Львівській області
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини , Договір

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?