Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Що слід врахувати для продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки?

Держпраці надала рекомендації роботодавцям щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

Держпраці у Чернівецькій області  роз’яснює, що за ст. 21  Закону  про охорону праці додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об'єктів і засобів виробництва  передбачає продовження строку дії дозволу на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

З метою своєчасного продовження строку дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, Держпраці рекомендує за 20 днів до закінчення дії дозволу подати до територіального органу, що його видав, заяву за формою згідно з додатком 5 Порядку №1107 та оригінал дозволу.

Якщо ж роботодавець порушив умови дії дозволу чи допустив виникнення  аварій та /або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких або смертельних наслідків, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Держпраці у Чернівецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання:

1. законодавством не непередбачено продовження строку дії нечинного дозволу, зокрема, у разі звернення роботодавця за  його продовженням вже після закінчення строку дії дозволу  (лист Держпраці від 18.05.2018 р. № 4004/3/5.3-ДП-18);

2. при вирішенні питання про продовження строку дії дозволу враховуватиметься:

  • чи порушено під час строку дії дозволу роботодавцем його умови, зокрема, чи дотримано вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пункті 1 додатка 2 Порядку;
  • чи допущено виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків;
  • чи закінчився строк дії дозволу на дату звернення суб’єкта господарювання за його продовженням.  

 

Важливо!

Постановою КМУ від 07.02.2018 р. №48, яка набрала чинності 08.02.2018 року, внесено зміни до Порядку, відповідно до яких частину машин, механізмів, устаткування та частину робіт підвищеної небезпеки віднесено до таких, які експлуатуються (виконуються) роботодавцем на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Джерело
Держпраці у Чернівецькій області
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Дозвіл , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?