Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

На час ООС запропоновано призупинити преміювання керівників держпідприємств

Нардепи пропонують встановити мораторій на преміювання керівників суб'єктів господарської діяльності державного сектора економіки. Відповідний проект постанови зареєстровано у Раді

На сайті Верховної Ради опубліковано проект Постанови №10114 «Про встановлення мораторію на преміювання керівників суб'єктів господарської діяльності державного сектора економіки». Ним пропонується рекомендувати Кабміну:

  • на час проведення Операції об’єднаних сил (ООС) призупинити нарахування премій керівникам суб’єктів господарської діяльності державного сектора економіки;
  • привести у відповідність до законодавства України винагороди керівникам суб’єктів господарської діяльності державного сектора економіки, які вони отримують за виконання функцій з управління об'єктами державної власності.

 

Чому пропонуються такі зміни?

Як зазначено у пояснювальній записці, раніше керівники державних установ та підприємств отримували посадовий оклад за відпрацьований час і фіксований розмір доплати, а премія була скоріше винятком чи заохоченням за особливі досягнення в роботі. Зараз повсюдно це стало фактично унормованою практикою для високопосадовців – отримувати надмірні премії.

Подеколи така місячна премія дорівнює пенсії або заробітній платі пересічного українця за декілька років. Станом на 1 січня 2019 року, мінімальна пенсія становила 1497 гривень, а мінімальна заробітна плата – 4173 грн. Враховуючи велику кількість державних підприємств, а саме 3822 (станом на 01.01.2019), йдеться про дуже значні суми, які отримують їхні керівники. 

Ця проблема виникла ще й унаслідок довільного трактування положень нормативно-правових актів з питань оплати праці та  хаотичного регулювання (у контрактах, колективних угодах, інших локальних нормативних актах) максимального розміру премій та доплат керівників стратегічно важливих державних компаній. Більше того, є прямим порушенням Конституції України, де зазначено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Подвійні стандарти нарахування зарплати для окремих керівників державних підприємств, створюють загрозу корупційних дій, тому доцільно обмежити необґрунтовано великі преміювання керівників суб’єктів господарської діяльності державного сектора економіки, а також розробити зрозумілий та єдиний підхід до таких нарахувань.  

Отже, метою вищезазначеної постанови є відновлення соціальної справедливості, можливість належного нормативно-правового врегулювання визначення економічно і логічно обґрунтованого рівня оплати праці керівників суб’єктів господарської діяльності державного сектора економіки шляхом накладення мораторію на такі виплати на час проведення ООС.

У разі прийняття ця постанова набере чинності від дня її ухвалення.

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Держпідприємства , Заробітна плата , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?