• Посилання скопійовано

5 кроків щодо легалізації праці від Центру зайнятості

Тіньова зайнятість залишається значним викликом, на подолання якого спрямовується діяльність Служби. Кількість громадян у віці 15-70 років, зайнятих у неформальному секторі економіки, скоротилася і становила 3,5 млн осіб

5 кроків щодо легалізації праці від Центру зайнятості

Держслужба зайнятості повідомляє, що підбито перші підсумки заходів на виконання доручення Прем’єр-міністра України по детінізації ринку праці. Дані державної служби зайнятості вказують на збільшення зацікавленості як громадян, так і роботодавців у легальних відносинах. Наприкінці минулого року рівень тіньової зайнятості впав до найнижчої позначки за десятиліття і становив 21%. А з початку року близько з 200 тисячами працівників було укладено трудові договори.

Слід зауважити, що тіньова зайнятість залишається значним викликом, на подолання якого спрямовується діяльність Служби. Кількість громадян у віці 15-70 років, зайнятих у неформальному секторі економіки, скоротилася і становила 3,5 млн осіб. Діяльність органів служби зайнятості по детінізації відбувається за такими напрямками:

 

1. Сприяння легальному працевлаштуванню

Пропозиція легальних робочих місць збільшується. Передбачається, що в 2020 році кількість вакансій, зареєстрованих у державній службі зайнятості, становитиме 1,246 млн одиниць, що на 8% більше, ніж у 2019 році.

 

2. Матеріальне заохочення роботодавців до укладення трудових договорів

У 2019 році 3 041 роботодавець створив нові робочі місця для безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Водночас суб’єктами малого підприємництва створено 7 099 нових робочих місць у пріоритетних видах економічної діяльності, на які працевлаштовано безробітних.

 

3. Проведення роз’яснень

Розвинена мережа установ служби зайнятості надає роботодавцям роз’яснення щодо застосування законодавства. Лише з 24 по 31 січня 2020 року організовано спільну з Держпраці роз’яснювальну роботу про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин (здійснено 14,4 тис. відвідувань суб’єктів господарювання). Окрім цього, спеціалісти служби зайнятості  здійснили 13,9 тис. відвідувань суб’єктів господарювання .

 

4. Аналіз статистики

Наявність інформації про чисельність працівників на підприємствах усіх галузей економіки дозволяє виявити найвразливіші  сектори підприємництва. Найбільш поширеною неформальна зайнятість була в сільському, лісовому та рибному господарствах (43%), в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів (17%), а також у будівництві (17%).

 

5. Вжиття заходів щодо осіб, які зловживають статусом безробітних

Як відомо, тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів у разі приховування відомостей про працевлаштування на тимчасову роботу або здійснення іншої діяльності за винагороду в період одержання допомоги по безробіттю (ст. 31 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»). У разі вдосконалення законодавства ефективність діяльності щодо виявлення таких випадків зросте.

«Завдання державної служби зайнятості  довести, що робота в легальному полі – це зручно й вигідно. Електронізація сервісів має зробити їх ще більш доступними та врешті-решт змінити ставлення працівників і роботодавців до явища незадекларованої праці. Упевнені, що лише системна взаємодія уповноважених органів у цій сфері та комбінація різних підходів до досягнення спільного результату зможе змінити ситуацію на краще», – коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон. 

***

Читайте також: Приготуйтеся! Масові перевірки Держпраці триватимуть до кінця 2020 року 

Джерело: Державна служба зайнятості

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»