Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Як проводити медогляди працівників кафе?

Зокрема, кухар, офіціант належать до категорій працівників, які підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам

Держпрацi в Одеськiй областi розповідає, що згідно з ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу. та повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

Ст. 169 КЗпП і ст. 17 Закону України від 14.10.1992 р. №2694 «Про охорону праці» визначено, що роботодавець зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників. зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового огляду осіб віком до 21 року. За час проходження медичного огляду за працівниками зберігають робоче місце (посаду) і середній заробіток.

Працівники підприємств, чия професійна або інша діяльність пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити розповсюдження інфекційних захворювань і виникнення харчових отруєнь, зобов’язані проходити медичний огляд, який називається профілактичним, мета такого медогляду – запобігти розповсюдженню інфекційних і небезпечних захворювань серед населення.

Обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні профілактичні медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, проводяться за рахунок роботодавців у порядку, встановленому законодавством (ст. 21 Закону України від 06.04.2000 р. №1645 «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Кухар, офіціант відносяться до категорій працівників, які підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам (п. 5 Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженого постановою КМУ від 23.05.2001 р. №559).

В роботодавця виникає питання: коли саме видавати наказ про прийняття на роботу працівника, якій має пройти попередній (при прийнятті на роботу) медогляд: до чи після проходження ним медогляду.

Особа, яка має намір обійняти посаду офіціанта, кухаря, перебуває у статусі, так би мовити, «кандидата» на роботу. Саме в цьому статусі вона й повинна пройти профілактичний попередній (при прийнятті на роботу) медогляд. Тільки після одержання результатів такого медогляду роботодавець вирішує питання чи укладати трудовий договір з конкретною особою, чи ні.

Адже роботодавець повинен відмовити особі, що бажає працевлаштуватися, якщо не видано медичний висновок, згідно з чим запропонована робота протипоказана за станом здоров’я на підставі ч. 3 ст. 22 і ч. 6 ст. 24 КЗпП, якими забороняється укладання трудового договору з громадянином, кому за медичним висновком запропонована робота, протипоказана за станом здоров’я.

А на підставі позитивного результату обов’язкового попереднього медичного огляду роботодавець видає наказ (розпорядження) про прийняття на роботу та повідомляє ДФС до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Нагадаємо, що попередній, також як і інші види обов’язкових медичних оглядів, роботодавець організовує за рахунок власних коштів.

 

Чи потрібно організовувати медогляди працівників під час карантину?

Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій. затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 р. №246.

Законом України від 30.03.2020 р. №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» не вносились зміни до вищезазначених законодавчих актів щодо зупинення (призупинення) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Міністерством охорони здоров’я України не вносились зміни до Порядку медичних оглядів щодо зупинення (призупинення) медичних оглядів вищезазначених окремих категорій працівників.

Враховуючи викладене, медичні огляди працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, що потребують професійного добору, щорічні обов’язкові медичні огляди осіб віком до 21 року мають проводитись.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Держпраці у Одеській області
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі