• Посилання скопійовано

Дотримання роботодавцями законодавства про працю контролює Держпраці

Держпраці під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з іншими держорганами, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, громадськими спілками, профспілками та організаціями роботодавців

Дотримання роботодавцями законодавства про працю контролює Держпраці

17 березня 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96 «Про затвердження Положення про Державну службу України з питань праці».

Державна служба України з питань праці (Держпраці) створена шляхом злиття Держгірпромнагляду і Держінспекції з праці на виконання постанови КМ України від 10.09.2014 № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».

Згідно із затвердженим положенням Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики.

Держпраці реалізовуватиме державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Держпраці здійснюватиме, зокрема, функції державного нагляду (контролю) за:

- дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю;

- правильністю застосування роботодавцями списків на пільгове пенсійне забезпечення;

- якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці;

- дотриманням вимог законодавства про працю, зайнятість населення в частині:

дотримання прав громадян під час прийому на роботу та працівників під час звільнення з роботи; 

використання праці іноземців та осіб без громадянства;

наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця;

дотримання прав і гарантій стосовно працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню;

провадження діяльності з надання послуг з посередництва та працевлаштування;

- дотриманням вимог законодавства про рекламу щодо реклами про вакансії (прийом на роботу);

- додержанням фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;

- за дотриманням законодавства про охорону праці та інші.

Держпраці під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє в установленому порядку з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, громадськими спілками, профспілками та організаціями роботодавців.

Одночасно постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 100 (набрала чинності 17.03.2015) затверджено перелік територіальних органів Держпраці, що утворюються. 

Джерело: Профспілка працівників освіти і науки України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»