• Посилання скопійовано

Порядок надання допомоги по частковому безробіттю планують оновити

Цей Порядок визначає умови, механізм виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю, строки, розмір та критерії її надання, а також механізм повернення коштів, спрямованих на фінансування такої допомоги

Порядок надання допомоги по частковому безробіттю планують оновити

СПО профспілок оприлюднило для обговорення проєкт Постанови КМУ "Про затвердження Порядку надання допомоги по частковому безробіттю". 

Проєкт оновленого Порядку дивіться тут>>

Цей Порядок визначає умови, механізм виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю, строки, розмір та критерії її надання, а також механізм повернення коштів, спрямованих на фінансування такої допомоги.

У разі затвердження ця постанова набере чинності з дня, наступного за днем опублікування.

 

Хто має право на таку допомогу?

Допомога по частковому безробіттю надається застрахованим особам (працівникам та ФОП) у разі втрати ними частини зарплати (доходу) у зв'язку зі зупиненням (скороченням) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) з причин економічного, технологічного характеру, виникнення надзвичайної ситуації, введення надзвичайного або воєнного стану, встановлення карантину.

Водночас така допомога не надається працівникам органів державної влади, органів місцевого самоврядування або закладів, установ, організацій, створених ними, які повністю утримуються за рахунок державного чи місцевого бюджету.

Право на допомогу по частковому безробіттю мають вищезазначені застраховані особи, за яких протягом останніх 6 місяців, що передують місяцю, в якому почалося зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг), що призвело до втрати ними частини зарплати (доходу), та за яких сплачено ЄСВ. Якщо протягом останніх 6 місяців до звернення про надання допомоги законодавством надано право окремим роботодацям або ФОП не сплачувати ЄСВ, застовуються попередні 180 календарних днів до такого періоду.

 

Критерії для надання допомоги

1. Зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) охопило не менше ніж 20% чисельності працівників роботодавця, в яких рівень скорочення тривалості робочого часу та зарплати становить 30% і більше на місяць.

2. Рівень скорочення тривалості робочого часу та доходу ФОП, яка є застрахованою особою, становить 30% і більше на місяць.

3. Відсутність у роботодавця/ФОП, яка є застрахованою особою, заборгованості з виплати зарплати та/або зі сплати ЄСВ, та/або зі сплати страхових пенсійних внесків протягом 6 місяців, що передують місяцю зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг).

4. Сплата роботодавцем за кожного працівника / ФОП,  яка є застрахованою особою, ЄСВ протягом останніх 6 місяців, що передують місяцю, в якому почалося зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг), а у разі якщо протягом останніх 6 місяців до звернення про надання допомоги законодавством надано право окремим роботодацям або ФОП не сплачувати ЄСВ, застовуються попередні 180 календарних днів до такого періоду.

 

Виплата допомоги

Допомога по частковому безробіттю надається центром зайнятості за зверненням роботодавця або ФОП, яка є застрахованою особою, для її виплати працівникам або ФОП, яка є застрахованою особою, та не отримує допомогу як працівник.

Виплата допомоги здійснюється роботодавцем, з яким оформлено трудові відносини, зокрема на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), крім осіб, які працюють у роботодавця за сумісництвом.

Виплата не здійснюється за період отримання працівником оплати простою, перебування у відпустці без збереження зарплати, призупинення трудових відносин.

Виплата допомоги ФОП здійснюється центром зайнятості.

 

Розмір допомоги

Допомога надається щомісяця пропорційно робочому часу працівника/ФОП, яка є застрахованою особою, який скорочено.

Максимальний розмір допомоги у розрахунку на одного працівника не може перевищувати 50% розміру мінімальної зарплати, встановленої законом. 

***

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»