Головна Усі новини Праця та соціальний захист Пенсії

Чи буде подвоєно період під час обчислення страхового та пільгового стажу?

Жінка працювала у шкідливих умовах за Списком №2 у психіатричній лікарні (для догляду за психічнохворими). Чи буде цей період подвоєно під час обчислення страхового та пільгового стажу? Консультує Держпраці

Держпраці у Кіровоградській області роз'яснює, що за ч. 4 ст. 24 Закону №1058 періоди трудової діяльності та інші періоди, що зараховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (до 1 січня 2004 року), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених раніше законодавством, крім випадків, передбачених цим Законом.

Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений таким законодавством, за період  з 1 січня 2004 року застосовується тільки щодо визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров’я, в патологоанатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров’я, а також закладах з надання психіатричної допомоги зараховується до стажу роботи в подвійному розмірі.

Отже, робота у психіатричній лікарні до 1 січня 2004 року буде зараховуватися як до пільгового, так і до страхового стажу у подвійному розмірі, а період роботи в такому закладі після 1 січня 2004 у подвійному розмірі буде обчислено тільки щодо визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах.

Джерело
Держпраці в Кіровоградській області
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Пенсія , Суспільство , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?