Головна Усі новини Праця та соціальний захист Пенсії

Уряд затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2021 рік

17 лютого на засіданні Уряду затверджено бюджет Пенсійного фонду України на 2021 рік

Міністерство соціальної політики України повідомляє, що 17 лютого на засіданні Уряду постановою Кабінету Міністрів України затверджено бюджет Пенсійного фонду України на 2021 рік.

Загальна сума доходів бюджету Пенсійного фонду на 2021 рік становить 495 502 млн грн. Власні доходи (з урахуванням залишку на початок року) передбачені в сумі 327 957,3 млн грн, з яких 293 887,3 млн грн – сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, розподілена на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Загальний обсяг видаткової частини бюджету Пенсійного фонду України на 2021 рік передбачено на рівні 495 502 млн грн.

Кошти Державного бюджету України на пенсійні програми складають 195 319,4 млн грн, з яких на:

– сплату єдиного внеску за окремі категорії осіб – 27 975,7 млн грн;

– фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду України – 167 343,7 млн грн, у тому числі:

  • 145 260,1 млн грн – на пенсійне забезпечення військовослужбовців, виплату пенсій, надбавок і підвищень, призначених за різними пенсійними програмами;
  • 21 723, 6 млн грн – на покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду України, що на 16 726,9 млн грн менше, ніж у 2020 році;
  • 360 млн грн – на погашення заборгованості з пенсійних виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, за рішеннями суду.

Рішення враховує підвищення виплат:

  • 65-річним пенсіонерам з січня та грудня у зв’язку зі зростанням мінімальної заробітної плати (мінімальний розмір пенсії на рівні 40% мінімальної зарплати),
  • компенсаційні виплати особам, яким виповнилося 80 років і які досягли 75 років;
  • підвищення пенсійних виплат у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму з липня та грудня поточного року;
  • проведення перерахунку пенсій згідно із ч. 2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (індексація).

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Міністерство соціальної політики
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Пенсія

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі