Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Донарахована зарплата звільненому працівникові є базою нарахування й утримання ЄСВ

Відображається вона в таблиці 6 додатка 4 звіту з ЄСВ із застосуванням кодів типу нарахувань 2 або 11. Таке роз'яснення надали податківці в загальнодоступному інформаційно-довідкому ресурсі

ДФСУ в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 301.03) зазначила, що порядок нарахування внеску, передбачений Законом про ЄСВ, поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час або згідно з рішенням суду - середню заробітну плату за вимушений прогул.

 Щодо відображення у звіті з ЄСВ, то для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці призначена таблиця 6 додатка 4. 

Якщо платником самостійно донараховано суму ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нараховану в попередніх звітних періодах, застосовується код типу нарахувань 2 "Сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно донараховано суму єдиного внеску".

У разі, якщо за результатами акта перевірки контролюючого органу донараховано суму єдиного внеску на суму заробітної плати (доходу), нараховану в попередніх звітних періодах, застосовується код типу нарахувань 11 "Сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку при перевірці фіскальними органами донараховано суму єдиного внеску".

Таким чином, донарахована заробітна плата звільненому працівнику за результатами самостійно виявленої помилки, або акта перевірки контролюючого органу, є базою нарахування та утримання єдиного внеску та відображається в таблиці 6 додатка 4 звіту з ЄСВ із застосуванням кодів типу нарахувань 2 або 11.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата , Звітність , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?