Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Заповнюємо реквізит «Штатна чисельність працівників» звіту з ЄСВ

Податківці розповіли про відображення реквізиту «Штатна чисельність працівників» звіту з ЄСВ, якщо працівник перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю, а на його місце працевлаштована інша особа

ДПІ у Шевченківському районі м. Києва зазначила, що штатна чисельність працівників – це встановлений на перше число звітного періоду роботодавцем склад працівників (персонал), з якими укладено трудовий договір (контракт) відповідно до затвердженого роботодавцем переліку посад (з урахуванням вакантних), в якому зазначено розмір окладу для конкретної посади

Питання, пов’язані з обліком штатних працівників, регулюються Інструкцією №286. Її дія поширюється на всі юрособи, їх філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, а також на фізосіб – підприємців, які використовують найману працю.

 

В облікову кількість штатних працівників включаються:

- усі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше,

- власники підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували зарплату на цьому підприємстві;

- штатні працівники, прийняті для заміщення працівників, які тимчасово відсутні (через хворобу, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством або колективним договором, та з інших причин);

- працівники, які були тимчасово відсутні, зокрема, з таких причин: 

  • перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами; 
  • перебувають у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку. 

 

Таким чином, при заповненні реквізиту «Штатна чисельність працівників» таблиці 1 додатка 4 звіту з ЄСВ враховуються як працівники, які перебувають у відпустці по вагітності та пологах, так і інші особи, працевлаштовані на їх місця.

  

Від редакції

Зверніть увагу! Податківці нічого не зазначили про зовнішних сумісників. Але відповідно до п. 2.6.1 Інструкції №286 такі працівники не включаються до облікової кількості штатних працівників.

Щодо внутрішних сумісників в обліковій кількості штатних працівників, то їх враховують як одну фізичну особу. 

Джерело
ДПІ у Шевченківському районі м. Києва
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 26

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?