Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Як ФСС буде списувати свою кредиторську заборгованість перед страхувальниками за періоди до 01.01.2011 року? Оприлюднено постанову

ФСС затвердив Порядок списання кредиторської заборгованості Фонду соціального страхування України, строк позовної давності якої минув

Постановою ФСС від 19.07.2018 р. № 18 затверджено Порядок списання кредиторської заборгованості Фонду соціального страхування України, строк позовної давності якої минув.

Цей Порядок визначає умови та процедуру списання Фондом соціального страхування України (далі – Фонд) кредиторської заборгованості Фонду, строк позовної давності якої минув, перед страхувальниками.

Під кредиторською заборгованістю Фонду, строк позовної давності якої минув, розуміється заборгованість, яка виникла:

  1. у розрахунках зі страхувальниками у випадку перевищення витрат, здійснених страхувальником за рахунок коштів ФСС з ТВП відповідно до частини першої ст. 27 та частини першої ст. 50 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (діяв на момент виникнення кредиторської заборгованості), над загальною сумою нарахованих ним страхових внесків та інших платежів до ФСС з ТВП до 01.01.2011 р.;
  2. у розрахунках зі страхувальниками у випадку перевищення витрат, здійснених страхувальником за рахунок коштів ФСС НВВ відповідно до пунктів 4.11 та 6.4 Інструкції №36 (діяла на момент виникнення кредиторської заборгованості), пункту 2.6 розділу 2 і розділу 5 Порядку №24 (у редакції, що діяла до 01.01.2011), над загальною сумою нарахованих ним страхових внесків та інших платежів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві до 01.01.2011 р.;
  3. у результаті надміру сплачених страхових внесків або помилкового перерахування страхувальником коштів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та/або загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Кредиторська заборгованість підлягає списанню, якщо упродовж трьох років, наступних за днем виникнення кредиторської заборгованості, страхувальником не було подано заяви про її відшкодування.

Ця постанова набере чинності з дня її офіційного оприлюднення.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Заборгованість , Фонд соцстраху

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?